Kyanid sodný v noci ohrozoval obyvateľov Kremnice. Hasiči okamžite evakuovali desiatky ľudí

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Dramatické okolnosti pri požiari v areáli mincovne.

Nočný požiar v areáli mincovne v Kremnici dal zabrať desiatkam hasičov. Vo výrobnej hale, kde sa pracuje s vysoko toxickým kyanidom  zasahovali v ochranných skafandroch. Obyvateľov blízkych bytoviek museli evakuovať. 

Požiar vypukol pred 22.00 hodinou. Do areálu štátnej mincovne, kde pôsobí aj súkromný spracovávateľ platničiek na mince, privolali hasičov. Horelo práve v ich prevádzke pri galvanickej linke.
 
František Páleník, veliteľ zásahu hasičov: „Zistili od pracovníka SBS, že sa jedná o nebezpečnú látku kyanid sodný, takže veliteľ čaty hneď nasadil plynotesné pretlakové obleky.“

Prečítajte si tiež:

​Nanešťastie hustý dym z výrobnej haly vietor vial na druhú stranu ulice, kde stoja obytné domy. Z obavy o bezpečnosť ľudí prišlo jasné rozhodnutie. „Evakuovaných bolo 18 bytov z okolitých bytoviek. Približne 30 osôb,“ uviedla Mária Faltániová, krajská hovorkyňa polície Banská Bystrica.
 
Škodu, ktorú spôsobil oheň odhadujú v stovkách tisícoch eur. Príčina požiaru je nateraz neznáma. „Vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin všeobecné ohrozenie,“ dodala policajná hovorkyňa.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Krimi

Dôležité udalosti