Najbližšie dni bude poriadne horúco aj slnečno. Zmena príde v strede týždňa

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Dnešná predpoveď pre celé Slovensko je optimistická. Čaká nás jasný až polojasný deň. Slnko nás bude zohrievať po celý deň.

Miestami sa môže stať, že obloha bude zatiahnutá o niečo viac, bude to ale bez rizika, zrážky sa v pondelok (24. 6.) totiž nepredpokladajú. Teploty vystúpia na vysokých 25 až 29 stupňov, v severných regiónoch budete mať znesiteľnejších 21 až 23 stupňov.

Predpoveď na štyri dni

Aj v utorok (25. 6.) si prídete na svoje. Obloha bude žiariť jasnými modrými farbami a aj slnka bude stále dostatok. Dokonca aj s vyššími teplotami, než aké nás čakajú v pondelok - 23 až 31 stupňov. Nuž a v stredu (26. 6.) sa karta obráti. Daždivejšie počasie aj s občasnými búrkami sa opäť vráti. Aj keď v stredu (26. 6.) budú ešte takéto sychravé vyhliadky zriedkavé a slabé. Vo štvrtok (27. 6.) a v piatok (28. 6.) už naberú na sile. Navyše sa k tomu pridá aj pocit dusna a teploty v rozmedzí 23 až 31 stupňov.

Európske metropoly

Leto už naplno kraľuje v Európe. Pri tropických teplotách si v pondelok (24. 6.) budú pobyt na pláži vychutnávať návštevníci gréckych Atén či španielskeho Madridu. Poriadne teplo bude ale aj susedným obyvateľom Maďarska v Budapešti. A zapotíme sa aj my.

Prečítajte si tiež:

​Predpoveď na desať dní

Poriadne horúco a aj slnečno bude ešte aj zajtra (25. 6). Od stredy (26. 6.) až do konca júna bude ale situácia už o niečo premenlivejšia. Počasie začne byť nestálejšie a aj napriek tomu, že teploty ostanú poriadne vysoko a bude nám aj patrične dusno, nevyhneme sa občasnému dažďu či zriedkavým búrkam. Ich výskyt vidíme aj na percentách, ktoré hovoria, že silnejšia zrážková činnosť udrie na Slovensko v priebehu štvrtka (27. 6.) a piatka (28. 6.) a rovnako by to malo byť aj počas prvej letnej prázdninovej nedele (30. 6.) a budúceho pondelka (1. 7.).

Zrážkovej činnosti sa nevyhneme ani počas blížiacich sa nocí. Kto teda rád zaspáva pri zvukoch dažďa, bude spokojný. Letné školské prázdniny by sa, čo sa nočných teplôt týka, mali začať tropickými nocami na juhu s teplotami okolo 20 až 22 stupňov. Na severe je predpoklad, že tie noci budú znesiteľnejšie a prirodzene chladnejšie.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Počasie

Dôležité udalosti