Cyklistické preteky Okolo Slovenska prinesú dopravné obmedzenia. Na týchto úsekoch si treba dávať pozor

Preteky Okolo Slovenska v roku 2023
Preteky Okolo Slovenska v roku 2023. Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Medzinárodné cyklistické preteky Okolo Slovenska, ktoré sa uskutočnia od stredy (26. 6.) do nedele (30. 6.) prinesú čiastočné obmedzenia v doprave. Týkať sa budú prevažne ciest prvej, druhej a tretej triedy a horských priechodov. TASR o tom informovala Katarína Ďurková zo Slovenského zväzu cyklistiky.

„Aj keď sa preteky konajú za plnej premávky, ich priebeh je spojený s čiastočnými dopravnými obmedzeniami, ktoré bude riadiť Polícia SR v spolupráci s organizátormi a samosprávami v etapových mestách,“ vysvetlila.

Prečítajte si tiež:

Dopravu na trase pretekov bude pre bezpečnosť a reklamnú kolónu polícia zastavovať približne polhodinu pred prejazdom pretekárov. Premávka bude obnovená až po prejazde policajného auta so šachovnicovou vlajkou, ktoré označuje koniec pretekov.

Ďurková upozornila, že pozor si treba dať najmä počas posledných troch júnových dní. V piatok (28. 6.) od 13.00 do 17.00 h na západnom Slovensku, konkrétne v lokalitách Piešťany, Vrbové, Stará Turá, Trenčín, Lednické Rovne a Dubnica nad Váhom. V sobotu (29. 6.) od 10.20 do 15.00 h na strednom Slovensku, na horských priechodoch Krahule, Šturec a Donovaly a na trati Partizánske - Ružomberok. V nedeľu od 11.00 do 15.00 h na trati z Liptovského Mikuláša cez Liptovský Hrádok, Važec, Východnú, Lučivnú, Poprad na Štrbské Pleso.

Pozrite si aj archívnu reportáž o zdravotných problémoch Petra Sagana. V marci absolvoval operáciu srdca:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Doprava

Dôležité udalosti