NAKA obvinila prvého Slováka, ktorý bojoval na Ukrajine

Ilustračná snímka.
Zdroj: Polícia SR

Hrozia mu roky za mrežami.

Obvineniu z účasti na bojovej činnosti organizovanej ozbrojenej skupiny na Ukrajine čelí prvý Slovák. Obvinenému Máriovi Reitmanovi hrozí v prípade dokázania viny väzobný trest dva až osem rokov. Polícia o tom v pondelok informovala na sociálnej sieti.

"Obvinený Mário R. sa minimálne od júla 2015 až doposiaľ ako člen organizovaných ozbrojených skupín bojujúcich na strane proruských separatistov s použitím zbraní aktívne podieľal a ďalej aktívne podieľa počas vojny na území iného štátu na bojovej činnosti organizovaných ozbrojených skupín, a to najmä v Doneckej oblasti v regióne Donbas," uviedla polícia.

Vyšetrovateľ národnej protiteroristickej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil Mária Reitmana zo zločinu účasti na bojovej činnosti organizovanej ozbrojenej skupiny na území iného štátu.

"Ide vôbec o prvý prípad, keď bolo vznesené obvinenie občanovi Slovenskej republiky za aktívnu účasť na bojoch v rámci ozbrojeného vojenského konfliktu na území Ukrajiny proti Ukrajinskej armáde," doplnila polícia.

Nakrúcal Braňo Tomaga.


BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti