Veľký prehľad cien kúpalísk v krajských mestách: Bratislava je najlacnejšia, nepríjemne prekvapil Prešov

Veľký prehľad cien kúpalísk v krajských mestách: Bratislava je najlacnejšia, nepríjemne prekvapil Prešov
Zdroj: TV Markíza

Kúpacia sezóna je definitívne tu. Mestá už otvorili brány svojich kúpalísk a plavární. Pozreli sme sa na to, za koľko vás v tejto sezóne vyjde vstup k bazénom v krajských mestách. Pozitívne prekvapila Bratislava, nemilo naopak Prešov.

Ako sme zistili, dospelý sa na mestskom kúpalisku na Slovensku môže okúpať už za 4,50 eura, dieťa do piatich rokov dokonca grátis. Ceny sa naprieč krajinou v mestách líšia. Paradoxne, tie najlepšie sme našli v hlavnom meste, horšie bol na tom východ.

V Prešove na sídlisku

Prešovské kúpalisko na Sídlisku III. otvorilo svoje brány až v pondelok (24. 6.). Cena vstupného niektorých návštevníkov prekvapila. „Premrštená cena. To už aké služby tam sú? Či pribudovali nové bazény a reštiky?“ pýta sa jedna z nich na sociálnej sieti.

Sun Park kúpalisko na Sídlisku III.
Sun Park kúpalisko na Sídlisku III. Zdroj: Facebook/Prešovské kúpalisko Sídlisko III

​Celodenný lístok za dospelú osobu tu stojí desať eur. Deti a dôchodcovia sa okúpu za osem eur. Dá sa však aj ušetriť. V prípade skoršieho príchodu ako o 10.00 hodine, prípadne ak sa prídete okúpať po práci, cena je o dve eurá nižšia.

Rumanova v Košiciach

Bazény v košickej mestskej plavárni Rumanova privítali prvých návštevníkov 15. júna. Pri kúpe vstupenky sa dá využiť aj technická vymoženosť, ktorá by vám mala ušetriť dlhé státie v rade. „Od dnešného dňa 18. júna 2024 je Vám k dispozícii predaj online lístkov a možnosť využitia aplikácie UP Balansea na pokladni,“ píše kúpalisko na sociálnej sieti.

Kúpalisko Rumanova.
Kúpalisko Rumanova. Zdroj: Facebook/Kúpalisko Rumanova

​Ako uvádza na svojej stránke, cena vstupného je pre dospelú osobu na celý deň osem eur, pre deti šesť eur. Platia tu aj špeciálne zľavy pre študentov (6,50 eura) a dôchodcov (päť eur).

Osviežiť sa môžete aj na Červenej hviezde, kde je cena vstupného o euro za dospelú osobu vyššia.

Banská Bystrica otvorila medzi prvými

Kúpalisko v Banskej Bystrici otvorilo svoje brány už 1. júna. Pochválilo sa aj novinkou – prístreškom nad bazénom pre malé deti.

Aqualand v Banskej Bystrici.
Aqualand v Banskej Bystrici. Zdroj: Facebook/Aqualand Banská Bystrica

​Celodenný vstup pre dospelú osobu je desať eur, pre dieťa do 14 rokov sedem eur a pre menšie ako 5 rokov sú to len tri eurá. Symbolických 0,10 centov zaplatia rodičia za drobcov do dvoch rokov, uvádza kúpalisko.

Zľavu zo vstupného tu ponúkajú nielen študentom a dôchodcom, ale aj nositeľom Janského plakety za darovanie krvi.

Prečítajte si tiež:

Na žilinskú plaváreň s lístkami online

Žilinská plaváreň na ulici Vysokoškolákov odštartovala sezónu 18. júna. Na svojej stránke avizovala zvýšenie cien o 20 percent oproti minulému roku. „Toto rozhodnutie bolo nevyhnutné na zabezpečenie kvalitných služieb a komfortu, na ktorý ste zvyknutí,“ adresovalo kúpalisko klientom na svojej stránke.

Žilinské mestské kúpalisko.
Žilinské mestské kúpalisko. Zdroj: Facebook/Mesto Žilina

​Pochválilo sa tiež novinkou: „Spúšťame nový elektronický obchod na e-vstupenky. Môžete si maximálne jeden deň dopredu zakúpiť základné, zľavnené alebo rodinné vstupenky za výhodnejšie ceny ako osobne na pokladni.“

Celodenný lístok pre dospelú osobu je za 9,50 eura, cez víkendy a sviatky o euro viac. Zľavnený vstup pre deti do 16 rokov prípadne pre študentov či dôchodcov je za 7,60 eura, cez sviatky a víkendy 8,40 eura.

V Trenčíne mysleli na domácich

Ceny v tejto sezóne nemenili na Letnom Kúpalisku na Ostrove Trenčín. Sezónu odštartovali až 21. júna. Zaujímavosťou kúpaliska je stream aktuálnej situácie na kúpalisku, vďaka čomu napríklad zistíte, koľko ľudí sa aktuálne pri bazénoch nachádza.

Kúpalisko v Trenčíne.
Kúpalisko v Trenčíne. Zdroj: Facebook/Trenčín

​Trenčianske kúpalisko myslelo hlavne na domácich. Cena celodenného vstupného pre dospelého Trenčana je osem eur, pre cezpoľných návštevníkov 12 eur.

Pre deti do 15 rokov platí jednotný vstup štyri eurá, do piatich rokov to majú zadarmo. Zľavu si môžu uplatniť aj študenti, dôchodcovia a držitelia plakiet za darovanie krvi.

Vylepšenia vody v bazénoch v Nitre

Rovnako ako v Trenčíne, ani v Nitre tento rok cenník nemenili. S otvorením sezóny 15. júna sa pochválili aj novinou týkajúcou sa vody v bazénoch.

Kúpalisko v Nitre.
Kúpalisko v Nitre. Zdroj: Facebook/Mesto Nitra

​„Novinkou v tejto letnej sezóne je automatizovaná úpravovňa vody v bazénoch, ktorá sa nachádza v strojovni. Toto zariadenie analyzuje stav a kvalitu vody a v prípade potreby doplní potrebné látky na chemické ošetrenie vody,“ uviedlo mesto na sociálnej sieti.

Dospelá osoba sa tu môže celý deň kúpať za osem eur, dieťa do 15 rokov za štyri eurá a deti do troch rokov zadarmo. Zľavnené vstupné majú dôchodcovia a tiež ZŤP osoby.

Prečítajte si tiež:

Castiglione aj Kamenný mlyn v Trnave

Trnavské kúpalisko Castiglione otvorilo medzi prvými, už 1. júna. Na sociálnej sieti sa pochválilo zachovaním rovnakého cenníka ako pred rokom.

Celodenný vstup vyjde dospelú osobu za deväť eur, deti a mládež do 18 rokov zaplatia 4,50 a do šiestich rokov to majú za jedno euro. Tieto ceny však platia len pre tých, ktorí nepochádzajú z Trnavy.

Kúpalisko Castiglione.
Kúpalisko Castiglione. Zdroj: Facebook/Mesto Trnava

​Domáci majú zľav z každého lístka dve eurá, dospelí aj deti. Zľavu si môžu uplatniť aj dôchodcovia a ZŤP.

Druhé mestské kúpalisko v Trnave – Kamenný mlyn - sa pochválilo novými sprchami a stavebnými úpravami pri vstupe do areálu. Celodenná vstupenka pre dospelú osobu je osem eur, pre deti do 18 rokov štyri eurá, deti do šiestich rokov zaplatia jedno euro.

Hlavné mesto s najnižšími cenami

Najlepšou cenou za celodenný vstup na kúpalisko spomedzi krajských miest sa môže pochváliť Bratislava. Ako uvádza na stránke STARZ, ktorá spravuje bratislavské kúpaliská, lístky je možné zakúpiť si aj online.

Na Rosničke dospelá osoba zaplatí za celodenný lístok šesť eur, dieťa do 18 rokov zaplatí 4,50 eura.

Na Mičuríne a na kúpalisku v Rači i Krasňanoch sa okúpe dospelý len za 4,50 eura, deti do 18 rokov za štyri.

Na Tehelnom poli, v Lamači a na kúpalisku Delfín v Ružinove celodenný vstup vyjde dospelú osobu na päť eur, dieťa do 18 rokov za 4,50. Rovnako vyjde vstup aj na Zlatých pieskoch.

Kúpalisko Delfín.
Kúpalisko Delfín. Zdroj: Facebook/STaRZ Bratislava

​Na všetkých slovenských kúpaliskách platí zľava pri príchode popoludní po 16.00 hodine, niekde aj skôr. Cena sa zvýši aj v prípade, že namiesto deky chcete ležadlá, alebo ak plánujete využiť iné služby.

Otvorené sú kúpaliská aj v iných mestách, niektoré už od začiatku júna. Niekde plánujú aj večerné kúpanie: 

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Dovolenky

Dôležité udalosti