Dolinková odsúdila útoky na zdravotníkov. Ministerka požaduje zvýšenie sankcií

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) odsúdila útoky na zdravotníkov. Požaduje za ne zvýšenie sankcií. V tejto veci intenzívne komunikuje aj so šéfom rezortu vnútra Matúšom Šutajom Eštokom (Hlas-SD). Zdravotníkom za ich prácu a nasadenie poďakovala. TASR o tom informovali z komunikačného oddelenia ministerstva.

„Rázne odsudzujem akékoľvek fyzické útoky na našich zdravotníkov zo strany pacientov. Takéto agresívne a arogantné správanie voči lekárom a zdravotníkom je v našej spoločnosti absolútne neprijateľné. Zdravotníci nesmú byť vystavovaní verbálnym ani fyzickým útokom. Naši lekári a zdravotnícky personál dennodenne venujú maximálne úsilie starostlivosti o pacientov a poskytujú im tu najlepšiu starostlivosť, často aj za cenu vlastného pohodlia a zdravia,“ poznamenala Dolinková.

Prečítajte si tiež:

Téme sa venovali aj na pondelkovom rokovaní rady vlády pre prevenciu kriminality. Rezort navrhol zvýšenie sankcií za útoky na zdravotníkov. „Našim cieľom je zabezpečiť bezpečné pracovné prostredie, kde môžu vykonávať svoju prácu bez strachu a obáv. (...) Navrhovanými opatreniami chceme ochrániť ľudí, ktorí sa starajú o naše zdravie a naše životy,“ dodala ministerka.

V nemocnici na bratislavských Kramároch napadol v sobotu (22. 6.) 43-ročný pacient dvoch zdravotníkov a ďalšieho pacienta.  Zdravotníci utrpeli ľahšie až stredné poranenia tváre a horných končatín. Muža polícia obvinila z trestného činu výtržníctva spáchaného na chránenej osobe v súbehu s trestným činom ublíženia na zdraví spáchaného na chránenej osobe. Vyšetrovateľ mu navrhol väzobné stíhanie.

Pozrite si reportáž o útoku na Kramároch:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Krimi

Dôležité udalosti