Na Slovensku sa objavujú nebezpečné narkotiká. Aj prvá dávka drogy môže byť smrteľná

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Aj prvá dávka drogy môže byť smrteľná. Nikdy totiž neviete, čo presne obsahuje a ako na ňu telo zareaguje. Odborníci varujú pred vážnymi psychickými a fyzickými následkami. O drogovom biznise pre Reflex otvorene prehovorili aj ľudia, ktorí sa v ňom pohybujú dlhé roky.

Keď chcete vedieť niečo viac o drogovom biznise, musíte ísť do terénu. Práve to urobila naša redaktorka Kristína Kövešová.

Stretla sa s viacerými ľuďmi, ktorí sa pohybujú medzi dílermi, narkomanmi či drogy užívajú. Často majú zaujímavé informácie.

Prečítajte si tiež:

Pochybný obsah balíčka

Rozprávali sme sa aj s mužom, ktorý sa v drogovom biznise pohybuje už dvadsať rokov. Hovorí, že aktuálne sa na trhu v Bratislavskom kraji objavujú mimoriadne nebezpečné narkotiká.

„Každý díler seká tovar. Každý jeden z týchto malých dílerov. Tí díleri, čo im predávajú naraz viac, tí to seknú napríklad s farbou, ale títo do toho dávajú lieky. Niekto môže mať alergiu na niečo a ani nevieš ako a si vybavený tým pádom,“ hovorí.

Iné ženy nám zasa hovorili aj o jede na potkany či pracom prášku.

Prečítajte si tiež:

Fatálne následky

Odborník varuje, že aj prvá dávka akejkoľvek drogy môže byť smrteľná.

„Akýkoľvek kontakt so psychoaktívnou látkou predstavuje pre nás riziko. Z pohľadu psychického zdravia, ale aj fyzického. Môže to aj pri jednorazovom užití dopadnúť zle. Obsah je totiž nejasný i odozva organizmu je nejasná,“ uviedol adiktológ Rastislav Žemlička.

Už samotné uvažovanie, či siahnuť po látke, je podľa neho rizikovým správaním.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Reflex

Dôležité udalosti