Tichý protest policajtov. Časť zboru si demonštratívne nasadila čierne pásky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Časť policajného zboru si v pondelok v rámci tichého protestu demonštratívne nasadila čierne pásky. Reagujú tak na nesplnený sľub ministra vnútra, ktorý im ešte pred pol rokom sľuboval vyššie platy. V prípade, že vláda neustúpi, odbory hrozia, že môžu pritvrdiť.

Policajným odborom došla trpezlivosť. Napriek sľubom sa ani po voľbách na výplatnej páske nedočkali zmeny. A napriek nariadeným kontrolám uniformy si niektorí na protest v pondelok nasadili čierne pásky.

„Policajti naozaj už zúfalo žiadajú o pomoc. V prvej platovej triede u policajta je tisíc eur a päťdesiat centov. Priemerný plat v národnom hospodárstve je pritom 1430 eur,“ uviedol Pavol Paračka z Odborového zväzu polície v SR.

Prečítajte si tiež:

Nie je to len o platoch

Za tri roky sa tak podľa odborárov zbor scvrkol o dvetisíc ľudí. A nie je to len o platoch.

Pre lepšiu predstavu, v akých podmienkach pracujú slovenskí policajti, sme sa boli pozrieť na jednom z obvodných oddelení v Bratislave.

Policajt, ktorý nám priestory ukázal, podotkol, že sa v týchto mesiacoch menia na saunu. Raz tam mal vo veľkom akváriu rybičky. Počas jedného leta sa mu všetky uvarili. Viac uvidíte v reportáži.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Politika

Dôležité udalosti