Miluje stáť blízko vybuchujúcich sopiek. Životnou vášňou Filipa z Revúcej sa stalo ich fotenie a nakrúcanie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Miluje stáť blízko vybuchujúcich sopiek. Životnou vášňou Filipa Hrebendu z Revúcej sa stalo ich fotenie a nakrúcanie.

Za svoje fotografie zbiera ocenenia po celom svete a dokonca na miesta, kde ide o život, sprevádza aj ďalších fotografov. Práve sa vrátil z Islandu a s unikátnymi zábermi sa pochválil aj nám.

Podľa Filipa je ocitnúť sa pri chrliacej sopke akoby byť v inom vesmíre. Vôňa síry, dym a hrkot. „Je to neskutočný pocit, keď je človek blízko,“ opisuje kameraman.

Aktívne sopky mnohým naháňajú strach, a to hlavne vtedy, keď sa prebudia. Kým väčšina uteká, pár nadšencov organizuje dobrodružné cesty. Filip vtedy okamžite mení plány. O sopkách sa mu dokonca aj sníva.

Prečítajte si tiež:

Úcta i nadšenie

„Mieša sa vo mne úcta s nadšením. Pretože človek musí mať úctu k tomu, že ľudia môžu prísť o domov a môže sa niečo stať, ale na druhej strane som nadšený, pretože pre mňa je to veľmi krásne... teším sa z toho, že to môžem vidieť a nafotiť a urobiť niečo dokumentačné,“ hovorí Filip.

Počas expedícií za chrliacou lávou sa veľa naučil. „Na Islande je vo všeobecnosti zima. Fúka vietor, často prší a sneží, no keď sa človek priblíži k láve, je to neskutočná horúčava,“ povedal s tým, že sa občas aj topia plasty a ich technika.

Filipovi na jeho cestách asistuje aj manželka. Hovorí, že sama nie je dobrodružný typ, ale vďaka koníčku svojho manžela má veľa zaujímavých zážitkov.

Fotky, ktoré Filip nafotí, sú výnimočné, keďže do lokalít výbuchu veľa nôh nevkročí. Aj vďaka tomu vyhrávajú jeho diela rôzne ocenenia a umiestňujú sa na výstavách.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti