Agresor, ktorý na Kramároch napadol pacienta a zdravotníkov, ide do väzby

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V bratislavskom Justičnom paláci sa v utorok rozhodlo o väzbe pre muža, ktorý v sobotu zaútočil na pacienta a zdravotnícky personál v nemocnici na Kramároch.

Prokurátorka navrhovala vziať 43-ročného Zdeněka J. do preventívnej väzby, aby nemohol pokračovať v trestnej činnosti. Súd návrhu vyhovel.

Ako informovala Gabriela Kováčová, hovorkyňa Krajskej prokuratúry Bratislava, uznesenie je právoplatné, keďže procesné strany sa vzdali sťažnosti.

„V rámci prípravného konania bude okrem iného vykonané znalecké dokazovanie za účelom skúmania duševného stavu obvineného a zranení poškodených. Budú tiež analyzované kamerové záznamy zabezpečené z priestorov nemocnice,“ doplnila Kováčová.

Muž je obvinený z trestného činu výtržníctva spáchaného na chránenej osobe v súbehu s trestným činom ublíženia na zdraví spáchaného na chránenej osobe. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na tri roky.

Prečítajte si tiež:

Detaily prípadu

V sobotu (21. 6.) večer priviezla sanitka do nemocnice na Kramároch s bolesťami brucha Zdeněka z Bratislavy.

Netrpezlivý muž po niekoľkých minútach v čakárni napadol iného pacienta, ktorý bol na invalidnom vozíku, aj troch členov zdravotníckeho personálu. 

Na otázku, prečo napadol personál nemocnice, obvinený muž vulgárne naznačil, že si podľa neho neplnili svoje povinnosti. Zároveň poprel, že napadol pacienta, ktorý bol na invalidnom vozíku.

Vyjadrenie obvineného muža si môžete pozrieť vo videu hore. Nižšie si zase môžete pozrieť reportáž o prípade:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Krimi

Dôležité udalosti