Univerzita Mateja Bela preskúma Dankovu rigoróznu prácu

Andrej Danko a jeho rigorózna práca.
Zdroj: koláž TVNOVINY.sk/ TASR

Vytvorenie komisie schválil Akademický senát.

Členovia Akademického senátu Univerzity Mateja Bela dnes schválili 21 hlasmi vznik komisie, ktorá sa má zaoberať rigoróznou prácou predsedu SNS a parlamentu Andreja Danka.

Komisia, ktorá má preskúmať podozrenia z plagiátorstva, bude mať deväť členov, z nich dvaja budú z radov študentov univerzity. Výsledok by mal byť známy v januári.

Danko na Právnickej fakulte Univerzity Komenského vyštudoval a získal titul Mgr., doktorský titul získal na pôde UMB v Banskej Bystrici. Svoju rigoróznu prácu vtedy sprístupnil len okruhu oprávnených osôb. Podľa medializovaných informácií vznikli práce s rovnakým názvom a témou. Jedna z nich v roku 1999, teda o rok skôr, na pôde Právnickej fakulty UK v Bratislave.

Knižnica Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici vo štvrtok (8. 11.) od 14.00 h zverejnila Dankovu rigoróznu prácu na základe jeho súhlasu, aby do nej mohla nahliadať verejnosť. Urobil tak až po niekoľkých týždňoch mediálneho tlaku.

Opozícia ho pre prácu chcela aj odvolať z funkcie, poslanci koalície však neschválili program schôdze s týmto bodom programu.


BANSKÁ BYSTRICA/zg, Martina Kašiarová

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme UMB

Dôležité udalosti