Novembrové jahody vyvolali ošiaľ. Ľudia mali pocit, akoby boli v rozprávke

Zber jahôd v Piešťanoch.
Zdroj: TV Markíza

Pred jahodoviskom nebolo kde zaparkovať. Pre novembrovú oberačku jahôd si ľudia neváhali zobrať dovolenku.

Toto tu ešte nebolo. Jahody, ktoré zvykneme zbierať v máji, dozreli aj pár týždňov pred Vianocami priamo pod holým nebom. Lány obsypané červenými plodmi vyvolali u ľudí ošiaľ. Z jahodovísk odchádzali celé rodiny s plnými košmi a vedrami.

Na štvrť hektárovom jahodovisku pri Piešťanoch to vyzeralo ako na mravenisku. Všetci mali pocit, akoby boli v rozprávke o dvanástich mesiačikoch.

Príležitosť nazbierať si jahody využilo množstvo ľudí. Na jahodovú plantáž prišlo v utorok ráno asi dvetisíc zberačov a prichádzali ďalší. Oberá sa totiž iba jeden deň.

Celoročne rodiaca odroda jahôd dokázala aj v novembri sčervenať pre nezvyčajne teplé počasie. To, že jahodové polia nanovo zarodili, sa stáva raz za päťdesiat rokov.

Pred jahodoviskom nebolo kde zaparkovať. Pre novembrovú oberačku jahôd si ľudia neváhali zobrať dovolenku, dať na benzín a prísť z Bratislavy, dokonca aj zo Stredného Slovenska. Na plantáži sa vyzbieralo asi päťtisíc kilogramov jahôd. Najlepšie na tom bolo, že ľudia za jahody neplatili.

Kto chcel mohol prispieť za samozber ľubovoľnou sumou, ktorú piešťanskí pestovatelia venujú Lige proti rakovine alebo na iné dobročinné účely.


PIEŠŤANYPTV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme TT

Dôležité udalosti