Počet obetí tragickej zrážky autobusu s vlakom stúpol na sedem. Hlásili aj viacerých zranených

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

K zrážke došlo vo štvrtok na chránenom železničnom priecestí pri Nových Zámkoch v smere na Dvory nad Žitavou.

Počet obetí štvrtkovej (27. 6.) zrážky vlaku s autobusom pri Nových Zámkoch stúpol na sedem. Vyplýva to z aktualizovanej informácie, ktorú zverejnilo Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) na sociálnej sieti.

Záchranári na sociálnej sieti uviedli, že ďalších päť osôb bolo zranených.

Na mieste nehody zaisťovali všetky dôkazy, prítomný bol aj znalec z odboru cestnej dopravy a tím vyšetrovateľov. Kynológovia so psami prehľadávali okolie nehody.

K zrážke vlaku a autobusu, v ktorom bolo celkovo deväť ľudí, došlo vo štvrtok krátko po 17.00 h na chránenom železničnom priecestí na Dvorskej ceste pri Nových Zámkoch v smere na Dvory nad Žitavou. Zranení boli prevezení do nemocníc v Bratislave, Nitre, Komárne a Leviciach.

Zrazili sa vlak EC 279 smerujúci z Prahy do Budapešti a linkový autobus spoločnosti Arriva, ktorý išiel do obce Kolta. Z vlaku po zrážke začali šľahať plamene a šíril sa dym.

Evakuovali desiatky cestujúcich. Ako píšu noviny.sk, autobus mal náraz prepoliť na polovicu.

Tri záchranárske vrtuľníky

Na miesto vyslali päť pozemných ambulancií a tri vrtuľníky z Bratislavy, Nitry a Banskej Bystrice. Posádka leteckej záchrannej služby z Nitry si prevzala 53-ročného skúseného šoféra autobusu, ktorého s vážnymi zraneniami, ale v stabilizovanom stave, previezli do nemocnice.

Druhá posádka pomáhala zranenej z autobusu. 

„K tragickej nehode bol vyslaný aj tretí vrtuľník z Banskej Bystrice, ktorý mal previezť do nemocnice ďalšieho raneného cestujúceho z autobusu. Ten, žiaľ, na mieste nehody svojim zraneniam podľahol, a preto sa vrtuľník vrátil do Banskej Bystrice bez pacienta,“ uviedli na sociálnej sieti.

Všetkých zranených previezli do nemocníc v mestách Levice, Komárno, Nitra a Bratislava. Jedného z nich v kritickom stave prevážali vrtuľníkom do nemocnice na Kramároch. Má mať vážne poranenie v oblasti hrudníka, je však pri vedomí.

Prečítajte si tiež:

Mal stáť pred rampami

Hovorkyňa ŽSR Vladimíra Bahýlová uviedla, že k nehode došlo na chránenom železničnom priecestí so závorami a svetelnou signalizáciou. Priecestie malo byť údajne po stredajšej (26. 6.) nehode pokazené a v deň zrážky ho mali opravovať. 

Ako píšu noviny.sk, autobus mal stáť aj s ďalšími vozidlami pred spustenými rampami. Keď sa zdvihli a vypla sa signalizácia, autobus sa pohol. Vtedy však na priecestie prichádzal aj vlak a zrazili sa. 

„Lokomotíva a rušňovodič patrili Českým dráham, zatiaľ čo vlaková súprava a sprevádzajúci personál patrili Železničnej spoločnosti Slovensko,“ uviedol v stanovisku Dominik Drevický, hovorca ZSSK, podľa ktorého sa vo vlaku viezlo viac ako 100 cestujúcich.

Dorazil minister aj viceprezident polície

Na miesto dorazil aj minister Matúš Šutaj Eštok a viceprezident Policajného zboru pre vnútorný poriadok a bezpečnosť Rastislav Polakovič. 

Šutaj Eštok vyzval ľudí, aby boli na cestách vždy opatrní a duchom prítomní. 

„Stačí malá nepozornosť a život sa v stotine sekundy môže zmeniť - navždy. Nech je táto smutná udalosť pripomienkou pre nás všetkých, aby sme dbali na bezpečnosť na cestách aj pri železničných priecestiach,“ odkázal minister.

O tomto prípade sme informovali aj v Teleráne:

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Tragédia pri Nových Zámkoch

Dôležité udalosti