Róbert Lališ opísal, ako vyzeral deň, keď zavraždili Sýkoru. Ferusa svojou výpoveďou podržal

Róbert Lališ alias Kýbel prichádza vypovedať.
Zdroj: TV Markíza

Prečítajte si, čo sa vtedy dialo pred hotelom.

Od vraždy zakladateľa bratislavskej skupiny sýkorovcov Miroslava Sýkoru prešlo už viac ako 20 rokov. Doteraz ale nikoho nepotrestali.


V tejto veci prišiel v stredu ráno do Justičného paláca vypovedať Róbert Lališ alias Kýbel. Ten bol po smrti Sýkoru v hierarchii skupiny veľmi vysoko.

"Pamätám si na ten deň, stretli sme sa v hoteli Danube. Sýkora, Bališ, Čongi a ja. Dali sme kávičku, bola veľmi dobrá nálada," vypovedal na súde Lališ.

Sýkora im vraj povedal, že musí ísť na chvíľu na stretnutie do hotela Holiday Inn, že maximálne na hodinku. Odišiel s ním aj jeho ochrankár.

"Čongi išiel vybaviť nejaké písomnosti mimo hotel. Potom sa vrátil a začal na nás kričať, že čo nič nerobíme, že zabili Mira Sýkoru," pokračoval Lališ.

Odišli teda pred Holiday Inn a tam videli dve mŕtve telá. Sýkoru a Radiča.

"Už o chvíľu tam prišiel Pápay, Černák, Ferus či známi bratislavskí podnikatelia. Všetci špekulovali o tom, kto to mohol urobiť. Tak ako mal Miro tisíc priateľov, tak mal aj tisíc nepriateľov," pokračoval.

Podľa Lališa sa spomínala tajná služba aj Križanovič. "Čongi tvrdil, že to boli Rusi. Priniesol VHS kazetu z letiskovej haly, Boli na nej dvaja Rusi tak 30-40 rokov, ktorí v deň vraždy leteli domov," uviedol Lališ.

Podľa neho Sýkora s Ferusom vychádzal veľmi dobre. "Bol mu ako mladší brat, často mu kryl chrbát. Smrťou Sýkoru by Ferus veľa stratil a nič nezískal," dodal Lališ.

Miroslava Sýkoru zastrelili vo februári 1997. Z jeho vraždy sú obžalovaní Ľuboš Ferus, Marek Ľupták, Richard Benčič a Milan Majtan. Vinu odmietajú. Organizátorom mal byť už nebohý Peter Križanovič alias Duran. So Sýkorom sa rozhádali pre miliónovú krádež v nitrianskej banke. Bihári potvrdil, že pozná dvoch z obžalovaných.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.