Vyšetrovanie pripravovanej vraždy Sylvie Volzovej už ukončili

Sylvia Volzová.
Sylvia Volzová. Zdroj: TV Markíza

Okrem Pavla Ruska stíhajú aj troch kedysi silných mužov podsvetia, u ktorých si mal likvidáciu Volzovej objednať.

Vyšetrovanie pripravovanej vraždy Sylvie Volzovej už ukončili. Televízii Markíza to potvrdil prokurátor, ktorý na prípad dohliada. Stalo sa tak rok po tom, čo zadržali a obvinili údajného iniciátora celej kauzy Pavla Ruska. Okrem neho stíhajú aj troch kedysi silných mužov podsvetia, u ktorých si mal likvidáciu Volzovej objednať.

Kolotoč výsluchov trval niekoľko mesiacov. Vyšetrovatelia vypočúvali na policajnom prezídiu aj vo väzení. Svedectvá poskytli najbližší ľudia obvinených, podnikatelia, bývalí členovia mafiánskych skupín i politici.

Prokurátor teraz potvrdil, že sú na konci.

Po preštudovaní by mal vyšetrovateľ predložiť prokurátorovi návrh na podanie obžaloby. Ten ho posúdi a buď podá obžalobu na súd, alebo spis vráti na doplnenie. Je teda zrejme otázkou času, kedy sa všetci obvinení stretnú na lavici obžalovaných.

Prípad bol od začiatku pod drobnohľadom médií. No a budova policajného prezídia často v obklopení kukláčov. Najmä počas konfrontácie Pavla Ruska s bývalým mafiánskym bosom Mikulášom Černákom, ktorého priviezli z leopoldovskej väznice.

Na druhý deň zažilo prezídium podobné manévre. Priviezli Miloša Kaštana.

Motívom pripravovanej vraždy mal byť prepis podielov v Markíze. Mikuláš Černák tvrdí, že s požiadavkou prišiel Pavol Rusko za ním niekedy na jeseň 1997. On ju zase tlmočil sýkorovcom. Miloš Kaštan vypovedal, že od Pavla Ruska prebral zálohu na sledovanie Volzovej. Exminister a bývalý bos Lališ vinu odmietajú a tvrdia, že nič také sa nestalo. Pavol Rusko naopak hovorí, že k černákovcom išiel zisťovať, či si práve Volzová neobjednala jeho vraždu.

Vraždu nedokonali vraj preto, že Mikuláša Černáka zavreli. Paradoxom v prípade je, že sýkorovci, ktorí mali Volzovú sledovať a uniesť, ju o niekoľko mesiacov po tejto údajnej objednávke - v kauze násilného prebratia Markízy - strážili. Jeden z bývalých členov tejto skupiny ale počas výsluchu uviedol, že si zrátali dva a dva a zistili, že ovládnutím televízie získajú oveľa viac peňazí, ako za likvidáciu Sylvie Volzovej.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sylvia Volzová

Dôležité udalosti