Tieto jedlá znižujú kvalitu spánku

Bez servítky, Horúca krv, Šišková, jedlo

Stále platí, že jesť pred spánkom sa nemá.

Všetci vieme, že ísť spať s plným žalúdkom nie je žiadna výhra. Nielen to, máme bujaré sny, ale vlastne aj priberáme. Po náročnom dni potrebuje telo odpočinok, rovnako aj žalúdok.

Večer by sme mali zjesť niečo ľahké a diétne. A navyše, mastné jedlá nám môžu vyvolať pálene záhy a poruchy spánku. Ale ak nás po navečeraní sa chytia „chute", zabudnite na určitý druh potravín.

Zdroj: Bez servitky

Cestoviny

Sú jedny z niekoľkých potravín, ktoré by sme nemali pred spaním jesť. Navaríme ich rýchlo, za pár minút, ale... Práve cestoviny sú bohaté na uhľohydráty, ktoré sa pri „uľahnutí" premenia na tuk.

Sladkosti

Je fakt, že mastné jedlá a sladkosti negatívne vplývajú na činnosť mozgu a môžu vyvolať nočné mory. Ak chcete mať pokojný spánok, vyhnite sa nezdravým sladkostiam a namiesto čokolády si dajte hrnček vlažného mlieka s kvapkou medu.

Zelenina

Vyzerá to neuveriteľne, ale ani zeleninu by ste nemali jesť tesne pred spánkom. Je to síce zdravá náhrada sladkostí, ale veľké množstvo surovej zeleniny má v sebe veľa ťažko stráviteľnej vlákniny. A práve kvôli tomu môžete mať pocit presýteného žalúdku.

Zdroj: Internet
Neplatí to však počas dňa, keď telo spaľuje potraviny. Večer však vlákninu telo ťažko trávi a to môže spôsobiť nadúvanie a bolesti brucha.

Červené mäso

Konzumácia tohto druhu potravín by ste mali výrazne minimalizovať. No nie však úplne, pretože červené mäso je vďačným zdrojom bielkovín a železa. Ale aj krásny a šťavnatý steak vám môže zabrániť v osviežujúcim a relaxačnom spánku.

Čili omáčka

Spoločne s ostatnými pokrmami môže byť skutočne delikátna a zdravá. No ak idete skoro spať, radšej sa jej vyhnite. Všeobecne platí, že korenené jedná pred spánkom sú ťažké pre žalúdok a čili omáčka je navyše veľmi mastná, plná proteínov a ťažko stráviteľných cukrov.

Zdroj: Shutterstock.com

Tyčinky a čipsy

Večerné pozeranie telky alebo čítanie knihy môže zvádzať k „obvyklým hriechom akými je mlsanie slaných pochúťok. Práve tieto pochutiny obsahujú veľké množstvo glutamanu sodného, ktorý často súvisí s poruchami spánku, píšu novinky.cz

BRATISLAVA/ zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.