Pokračovanie veľkej akcie: Polícia opäť zasahuje v prípade podvodu s reklamou

Ilustračná snímka
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Minulý týždeň obvinili rekordných 76 osôb, ich počet môže narásť na 115.

Národná jednotka finančnej polície NAKA od skorých ranných hodín zasahuje v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji, kde vykonáva domové a ďalšie prehliadky v súvislosti s rozsiahlou daňovou trestnou činnosťou spojenou s reklamou. Akcia nesie názov Média dva a je pokračovaním z minulého týždňa, kedy bolo obvinených 76 osôb, z čoho deviatich stíhajú od nedeľa väzobne.

Informoval o tom hovorca policajného prezídia Michal Slivka, podľa ktorého môže byť obvinených až 115 ľudí. "Doposiaľ spôsobená škoda je vo výške 2 mil. eur, pričom može narásť až do výšky 7 mil. eur," dodal Slivka.

Prvá časť akcie sa konala minulú stredu (14.11.). Vyšetrovateľ NAKA vysvetlil, že boli vytvorené rôzne obchodné reťazce, vo vopred určených spoločnostiach a mali deklarovať obstarávanie reklamných tovarov a služieb. Malo ísť o rôzne formy reklamy od letákov, cez brožúry, reklamy v časopisoch až po reklamy na veľkoplošných obrazovkách, pričom si mali neoprávnene uplatniť výhody na daniach z pridanej hodnoty.

Podľa našich informácií sú medzi obvinenými aj traja právnici a množstvo lekárov. Za krátenie dane a poistného im môže hroziť trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov.

Pozrite si reportáž z minulého týždňa, ktorú spracoval Braňo Tomaga:


BRATISLAVA/ tvnoviny.sk, ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reklama

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.