Napriek prázdninám sa mnohí posadia do lavíc. Desiatky detí začali letné štúdium na detských univerzitách

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Čo sa deje v sanitke alebo ako pomôcť zranenému kamarátovi. Hoci majú žiaci prázdniny, mnohí sa posadia do lavíc – dokonca vysokoškolských. Päťdesiat detí začalo letné štúdium na Slovenskej zdravotníckej univerzite. Odborníci dúfajú, že o pár rokov vyrastie nová generácia lekárov a sestier.

V rukách vysokoškolský index ako majú skutoční študenti. Miesta na detskej zdravotníckej univerzite sa zaplnili do hodiny.

Naučia sa, ako poskytnúť prvú pomoc, ako jedálniček súvisí so zdravím alebo ako zistiť, že sa niekto dusí.

Malí študenti nesedia iba v laviciach, ale veľa si môžu vyskúšať. Odmerajú teplotu, tlak a robí sa aj záznam EKG. Lákadlom boli aj sanitky. Deti sa naučili, čo je potrebné robiť pri úraze krčnej chrbtice.

Univerzita verí, že sa medzi deťmi nájdu budúci lekári.

Prečítajte si tiež:

Univerzita aj v Prešove

Letnú univerzitu v Prešove začali deti slávnostnou imatrikuláciou. Prešovská univerzita ju organizuje už 17-krát. Záujem je stále veľký. 

Jeden prázdninový týždeň na vysokej škole sa rozhodlo stráviť 239 detí v študijných programoch bakalárček a magisterček. Skupinky sú rozlíšené farebnými tričkami.

„Tento ročník detskej univerzity je v znamení umenia, téma je: Keď ťa kopne múza,“ povedal Martin Javor, jeden z organizátorov. 

Vyrábať budú napríklad aj erby a zahrajú sa na malých architektov.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Školstvo

Dôležité udalosti