Denis leží v čínskej nemocnici už desiatky dní. Rodičia sa dočkali prevozu vládnym špeciálom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Sedia pri ňom a čakajú na deň, keď otvorí oči. Už viac ako mesiac je hospitalizovaný v bezvedomí s poraneniami hlavy v Číne 26-ročný slovenský študent Denis z okresu Piešťany. Zúfalí rodičia by ho už najradšej mali doma. Požiadali o prevoz vládnym špeciálom. Ten sa podľa nich naťahuje.

Keď Denisova matka po príchode do nemocnice v Makau zbadala syna, v akom je stave, takmer sa zrútila. Ešte horšie prežívala, ako ho zraneného nechali prvý deň ležať na nemocničnej chodbe.

„On bol vykrútený, chúďatko, bol úplne stuhnutý, že sa mu nedala hlava otočiť a na chodbe ho nechali ležal a chodili sa pozerať, či otvorí oči,“ povedala mama študenta. 

Denis študoval v Hongkongu. Vybral sa do Číny. Tam sa nešťastne zranil na eskalátoroch a následne dezorientovaný mal naraziť hlavou do idúceho autobusu. Takto to uzavrela aj čínska polícia. V bezvedomí je 38 dní.

Aktuálne mu podávajú lieky, po ktorých by sa mal začať postupne prebúdzať.

Prečítajte si tiež:

Peniaze sa míňajú

Zdravotné poistenie, ktoré má Denis v Hongkongu, sa na Čínu nevzťahuje. Hospitalizáciu preto musia platiť rodičia. Pomohli im ľudia, no peniaze sa pomaly míňajú.

A aj preto by boli radi, ak by Slovensko vyslalo čo najskôr vládny špeciál a Denisa previezli do nemocnice na Slovensko.

„Oni stále, že musíme počkať, teda je to v štádiu riešenia. Ja viem, sú to dôležité úkony, čo oni musia urobiť, ale pre nás je to dlho,“ povedal Denisov otec. 

„Zdravotnícke zariadenia sú pripravené poskytnúť pacientovi po prevoze na územie SR potrebnú zdravotnú starostlivosť. Sme pripravení spolu so záchranármi na prevoz a umiestnenie pacienta na Slovensko. Aktuálne čakáme na určenie konkrétneho termínu prevozu a následne by mal byť spolu so záchranármi vyslaný slovenský špeciál,“ povedal hovorca ministerstva zdravotníctva Andrej Wallner.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Krimi

Dôležité udalosti