Rušné ráno v obci pri Bratislave. Zlodeji trhavinou vykradli bankomat, odniesť si mali 200-tisíc eur

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Pokojné ráno v Dunajskej Lužnej narušila explózia. Zlodeji takýmto spôsobom vylúpili bankomat umiestnený v obchodnom centre.

Poplach v jednej z obcí neďaleko Bratislavy. V Dunajskej Lužnej z budovy areálu obchodného centra zlodeji pomocou trhaviny odpálili v stredu (10. 7.) skoro ráno bankomat.

Ukradli z neho finančnú hotovosť. Podľa polície ide o 200-tisíc eur. 

​​„Krátko po 4.15 h sme na linke 158 prijali informáciu o poškodení jedného z bankomatov v obci Dunajská Lužná. Podľa doterajších informácií doposiaľ neznámy páchateľ pravdepodobne za využitia trhaviny poškodil bankomat, nachádzajúci sa na budove predajne potravín na Orechovej ulici. K zraneniu osôb v tejto súvislosti nedošlo,“ informovala bratislavská polícia na sociálnej sieti.

​Sklo a úlomky z bankomatu boli porozhadzované v okolí, uviedli noviny.sk. Bankomat sa nachádzal tesne vedľa hlavného vchodu do budovy.

Prečítajte si tiež:

​„Vyšetrovaním okolností tejto udalosti sa v súčasnosti zaoberajú policajti Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave. Hneď ako to situácia vo vyšetrovaní umožní, k prípadu poskytneme bližšie informácie,“ dodáva polícia.

Bankomatová mafia začala čoraz častejšie používať pri krádežiach hotovosti z bankomatov trhavinu. V minulosti ich vytrhávali zo stien a lup si rozdeľovali v úkrytoch. 

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 21. 6. 2024. Výbuch bankomatu na Orave:

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Krimi

Dôležité udalosti