Študent Denis, hospitalizovaný v Číne, po viac ako mesiaci otvoril oči. Jeho rodičia opísali prvé chvíle po prebudení

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Denis, ktorý je hospitalizovaný v čínskej nemocnici po vážnom úraze hlavy, sa prebral z bezvedomia a je pri plnom vedomí. Rodičia tak prežívajú po dlhom čase šťastné chvíle.

Prebdené a preplakané noci, strach a zúfalstvo. To všetko prežívali takmer 40 dní rodičia zraneného Denisa, slovenského študenta (26), ktorý je s poraneniami hlavy hospitalizovaný v Číne už viac ako mesiac. Doteraz bol v bezvedomí. 

Prípad intenzívne sledujeme a sme v kontakte s Denisovými rodičmi. Teraz sa nám ozvali s dobrou správou. Otvoril oči a videl, že sú pri ňom. 

„Tak toto je náš darček... To už bude mať druhé narodeniny, jedny má 9. decembra a druhé bude mať 10. júla,“ povedala mama Denisa. 

Denis po prebudení nevedel, kde sa nachádza. „Prvé, na čo sa opýtal, bolo, kde je a čo sa mu stalo. A že kedy pôjdeme domov,“ povedala jeho mama. 

Mladý študent je ešte slabý, ale na návrat domov sa teší. „Teší sa na jedlo, určite rezne so šalátom,“ zažartoval Denisov otec.

Prečítajte si tiež:

Nešťastné zranenie na výlete

Denis vyštudoval baptistickú vysokú školu v Hongkongu. Rodičia sa tam chystali na promócie, keď dostali informáciu, že ich syn je hospitalizovaný v nemocnici v Číne s vážnym poranením hlavy. Ako sa tam dostal a prečo tam išiel, rodičia stále nevedia.

Podľa všetkého tam nešťastne spadol na eskalátoroch a udrel si hlavu a následne narazil do autobusu. Bol v bezvedomí.

Najprv za ním išla mama, po pár dňoch prišiel aj otec. Keď v stredu Denis otvoril oči, už to neboli slzy smútku, ale obrovského šťastia.

„Už vidíme nejaké svetlo na konci tunela a jednoducho sa pozeráme už len dopredu,“ povedala mama Denisa. 

Keď sa ľudia dozvedeli, čo sa Denisovi stalo, začali mu posielať na transparentný účet financie, aby mu rodičia mohli zaplatiť liečbu a hospitalizáciu. Poistenie mal Denis v Hongkongu, to však v Číne neplatí. 

„Ďakujeme pekne najviac na svete všetkým, čo nám pomohli a stáli pri nás,“ povedali rodičia. 

Prečítajte si tiež:

Denisa chcú na Slovensku 

Aj preto by boli radi, ak by Slovensko vyslalo čo najskôr vládny špeciál a Denisa previezli do nemocnice na Slovensko.

Hovorca ministerstva zdravotníctva Andrej Wallner uviedol, že sú pripravení na prevoz pacienta na Slovensko a aktuálne čakajú na určenie konkrétneho termínu. Následne by mal byť do Číny spolu so záchranármi vyslaný slovenský špeciál. Ministerstvo vysvetlilo, prečo tento proces trvá tak dlho.

Keďže sa Denisov zdravotný stav zlepšuje, je dosť možné, že by ho mohli priviesť na Slovensko bežnou komerčnou linkou. Rozhodne sa o tom v najbližších dňoch.

Pozrite si aj súvisiacu reportáž:

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Krimi

Dôležité udalosti