Horúčavy pokračujú, cez víkend sa mierne ochladí len v dvoch častiach Slovenska

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vo štvrtok (11. 7.) bude dopoludnia miestami jasno, neskôr polooblačno až oblačno, miestami s prehánkami, v Žilinskom a Trenčianskom kraji aj s búrkami, ktoré môžu byť aj intenzívne. Bude mimoriadne teplo a dusno: 28 až 37 stupňov. Zafúka len slabý vietor.

Výstrahy 

Vietor pri búrkach prechodne zosilnie. Tie môžu byť sprevádzané aj lokálnym lejakom a nie je vylúčené ani krupobitie. V južných okresoch nás aj dnes potrápia teploty do 37 stupňov.

Mapa výstrah SHMÚ.
Výstrahy SHMÚ. Zdroj: shmu.sk

S búrkami treba od rána počítať v celom Banskobystrickom a Žilinskom kraji, tiež vo väčšine Trenčianskeho. Prvostupňová výstraha je vydaná aj pre okresy Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Levice, Kežmarok, Levoča, Poprad a Stará Ľubovňa.

Druhý stupeň výstrahy pred vysokými teplotami platí od 13.00 h vo väčšine Košického kraja a v okresoch Krupina, Lučenec, Revúca, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Komárno, Levice, Nové Zámky a Dunajská Streda. Rovnako v okresoch Humenné a Vranov nad Topľou. Teploty sa tu môžu vyšplhať na 35 až 37 stupňov Celzia.

Prvostupňová výstraha je vydaná od 13.00 h vo väčšine Prešovského a Bratislavského kraja, ako aj v okresoch Banská Štiavnica, Detva, Poltár, Zvolen, Žarnovica, Gelnica, Nitra, Topoľčany, Zlaté Moravce, Šaľa, Galanta, Hlohovec, Piešťany a Trnava. Tu môže maximálna teplota vzduchu dosiahnuť až 34 stupňov Celzia, informuje Slovenský hydrometeorologický ústav.

​Predpoveď na štyri dni

V nasledujúcich júlových dňoch bude pokračovať horúce počasie s teplotou od 27 do 37 stupňov, len v nedeľu (14. 7.) sa na západe a severe ochladí na 24 až 30, ale inde bude do 36 stupňov, pričom treba rátať aj s prehánkami a búrkami. V pondelok (15. 7.) bude len malá oblačnosť s teplotami od 28 do 36 stupňov. Od horúčav si teda tak skoro neoddýchneme.

Predpoveď na desať dní

Od piatku (12. 7.) do nedele (14. 7.) treba rátať s prehánkovou a búrkovou činnosťou a s vysokými teplotami do 36 až 37 stupňov. Od pondelka (15. 7.) do stredy (17. 7.) sa zrážky vyskytnú len výnimočne, v piatok (19. 7.) na viacerých miestach. Zároveň sa očakáva postupné zmiernenie horúčav na 23 až 31stupňov.

V noci bude v južných regiónoch teplota stále nad 20 stupňov, vo štvrtok (11. 7.) dokonca okolo 25. Na severe klesne postupne z 15 do konca obdobia na 10 stupňov. 

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Počasie

Dôležité udalosti