Domáce

FOTO: V obci Dačov Lom zfetovaný mladík zastrelil vlastnú mamu

V obci Dacov Lom syn zastrelil matku.jpg
V obci Dačov Lom syn zastrelil matku Zdroj: Polícia

Zo zbrane jej dvakrát strelil do tvárovej časti.

Ženu, ktorú našli zastrelenú v piatok v obci Dačov Lom v okrese Veľký Krtíš, má na svedomí jej vlastný syn. O život ju pripravil pravdepodobne pod vplyvom tvrdých drog. Vyšetrovateľ ho už obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy a zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

Zdroj: Polícia

Ako dnes informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, obvinený v piatok 6. decembra v čase od 9.30 do 17.00 h. úmyselne usmrtil matku v rodinnom dome v mieste bydliska strelnou zbraňou - guľobrokovou kozlicou.

"Zo zbrane jej dvakrát strelil do tvárovej časti. Puška, ktorú má v legálnej držbe otec obvineného, bola zaistená aj s 28 nábojmi. Budú podrobené expertíznemu skúmaniu," uviedla k prípadu hovorkyňa. Vyšetrovateľ spracoval návrh na vzatie obvineného do väzby. Sudca okresného súdu jeho návrh akceptoval.

Zdroj: Polícia
 

Obvinený bol v minulosti už päťkrát súdne trestaný za 13 trestných činov, prevažne za majetkovú trestnú činnosť, ale aj za lúpež, výtržníctvo a drogy. Naposledy v apríli tohto roka sa vrátil z výkonu trestu. Za tieto zločiny môže byť potrestaný odňatím slobody na 20 až 25 rokov, alebo na doživotie.

Kriminalisti niekoľko hodín po spáchaní skutku podozrivého muža zadržali v obci Senohrad. Policajti u neho našli aj zbraň s nábojmi, ktoré sa nachádzali v osobnom motorovom vozidle, na ktorom odišiel z miesta činu. Obvinený jazdil na aute aj napriek tomu, že vodičský preukaz má zadržaný na desať rokov, do roku 2015.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.