SaS povedú do eurovolieb Jurzyca, Baránik a Ďuriš Nicholsonová

Eugen Jurzyca (archív 2016)
Eugen Jurzyca (archív 2016) Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Kandidátov predstavil Richard Sulík, ktorý sa už nebude uchádzať o post europoslanca.

Liberálov zo SaS povedie do budúcoročných májových volieb do Európskeho parlamentu trojica Eugen Jurzyca (líder kandidátky), Alojz Baránik a Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorí sú v súčasnosti poslancami Národnej rady SR. Oznámil to v sobotu predseda SaS Richard Sulík na programovej konferencii v Bratislave s tým, že on sám už kandidovať nebude.

"Slovensko musí mať v Európskom parlamente zdatného ekonóma, presvedčeného, ale triezveho Európana," povedal Sulík o Jurzycovi. Baránika označil za zdatného právnika, Ďuriš Nicholsonovú za silné meno so silným politickým výtlakom. V eurovoľbách by chcela SaS získať aspoň dva mandáty. Ďalšie mená z kandidačnej listiny Sulík nepredstavil, ešte sa chcú so záujemcami rozprávať o ich plánoch.

Sulík informoval aj o programe, ako by sa podľa SaS mohla Európska únia (EÚ) zreformovať "k lepšiemu". Nazvali ho Manifest slovenského eurorealizmu. Sulík tiež zdôraznil, že SaS verí v budúcnosť v EÚ, nechce vystúpenie Slovenska z tohto spolku. Únia však podľa neho potrebuje reformu.

V budúcom roku sa budú na Slovensku konať aj prezidentské voľby. V tých SaS podporuje Roberta Mistríka. Sulík ho označil za "famózneho kandidáta". Líder SaS tiež oznámil, že liberálov čaká výročný kongres, uskutoční sa 15. júna 2019 v starej Národnej rade v Bratislave.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Alojz baránik

Dôležité udalosti