Štát chce ušetriť podnikateľov od zbytočnej byrokracie. Žiga predstavil nový balíček opatrení

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: TV Markíza

Podnikatelia sa už roky sťažujú na často zbytočné papierovačky na úradoch.

Už žiadne zbytočné papierovačky, chodenia po úradoch, alebo šikana od kontrolórov. Minister hospodárstva Peter Žiga ohlásil veľkú pomoc pre podnikateľov, ktorá ich zbaví zbytočnej byrokracie. Novinky by mali najviac pocítiť podnikatelia, ktorí si chcú otvoriť napríklad nový obchod alebo reštauráciu.

Václav Havránek si iba pred pár dňami otvoril novú reštauráciu v Rožňave. Nebolo to ale vôbec jednoduché, musel sa obrniť poriadnou dávkou trpezlivosti. „Každý jeden papier, každý jeden dokument úradný, či neúradný som si musel vybehať, vystáť v radoch," posťažoval sa Václav Havránek.

Podobne ako Havránek sa aj ďalší podnikatelia už roky sťažujú na často zbytočné papierovačky na úradoch. Niekedy dokonca musia jeden dokument zaniesť aj na viacero úradov, ktoré medzi sebou nekomunikujú elektronicky.

Minister hospodárstva chce podobné naťahovačky s úradmi a kontrolórmi o niečo zmierniť. Predstavil v poradí už tretí antibyrokratický balíček, ktorý by mal vraj podnikateľom ušetriť milióny eur.

Po novom by sa už napríklad nemalo stať, že kontrolóri si budú pýtať dokumenty alebo potvrdenia, o ktorých podnikatelia nemajú ani páru.

Viac sa dozviete z reportáže Lukáša Zuzelku

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Podnikanie

Dôležité udalosti