Policajt vážne zranil zadržaného muža, keď ho sotil do cely. Vypočul si rozsudok

Odsúdený policajt.
Zdroj: TV Markíza

Ak nezaplatí 600 eur, pôjde za mreže.

Zlomeninu spodiny lebečnej, viacnásobné krvácanie do mozgu a pomliaždenie mozgu. To je len časť zranení, ktoré utrpel zadržaný muž po tom, ako ho sotil policajt späť do cely. Muž zákona si v utorok (27. 11.) vypočul rozsudok.

Všetko sa to stalo pred dvoma rokmi v Trenčíne. Policajná hliadka PMJ zastavila vodiča, ktorý bol poriadne opitý.

Keď ho priviezli na policajné oddelenie, začal robiť problémy. Vypýtal sa na toaletu, no odmietal sa vrátiť späť do predvádzacej miestnosti. „Obžalovaný podľa rozsudku okresného súdu chcel prinútiť poškodeného, aby vošiel do miestnosti pre zadržané osoby a udrel ho slabým úderom otvorenou dlaňou do hrudníka," opísal incident hovorca trenčiansky súdov Roman Tarabus.

„Ani som ho neudrel, ani som nevynaložil silu, len som zdvihol ruku pred seba," spomína policajt.

Zdroj: TV Markíza

Muž (52) bol poriadne opitý. Pred sudkyňou tvrdil, že si dal len repák. Pri páde do miestnosti si udrel hlavu o stenu a zostal bezhybne ležať. „Muž utrpel vážne zranenia, došlo k poškodeniu mozgu a musel byť hospitalizovaný v nemocnici," povedal o incidente Tarabus.

Poškodený si spomína, že padol na hlavu a nevedeli, čo s ním. Odviezli ho do nemocnice a tam sa zobudil až po dvoch dňoch z kómy.

Obhajoba žiadala plné oslobodenie policajta spod obžaloby. Sudkyňa však mala iný názor a muža zákona uznala za vinného z prečinu ublíženia na zdraví. A musí zaplatiť aj šesťsto-eurový peňažný trest.

Po vynesený verdiktu sa obhajca hneď na mieste odvolal. Rozsudok tak nie je právoplatný.

Nakrúcal reportér Michal Bujna.


TRENČÍN/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Trenčín

Dôležité udalosti