SNS verí, že Pellegrini nikoho nepošle do Marrakéša

Anton Hrnko (SNS).
Zdroj: TASR

Národniari však nepovedali, či strana odíde z koalície, ak premiér nedodrží slovo.

Koalícia sa stále nevysporiadala s Paktom OSN o migrácii. V stredu (28. 11.) o ňom od rána rokoval parlament. Popritom sa ale o ňom hovorí aj v zákulisí.

SNS je pripravená podporiť pozmeňovací návrh Smeru-SD k uzneseniu ku Globálnemu paktu OSN o migrácii a verí premiérovi Petrovi Pellegrinimu (Smer-SD), že dodrží slovo a na rokovanie o pakte do Marrákeša nikto za Slovensko nepôjde. Pripomienky k paktu má Slovensko poslať písomne, trvá na svojom stanovisku prvý podpredseda SNS Jaroslav Paška. Nepovedal, či SNS odíde z koalície, ak premiér nedodrží slovo..

Národniari však podľa vlastných slov "neprehryznú", ak by niekto zo Slovenska do Marrákeša išiel. "Je to vylúčené," uviedli. Otázky o odchode z koalície v prípade, že premiér slovo nedodrží, označili za hypotetické. "Pán premiér nás dodnes nesklamal, nemáme dôvod mu neveriť," povedal podpredseda SNS Anton Hrnko. Národniari tiež uviedli, že politickú budúcnosť ministra zahraničia Miroslava Lajčáka (nom. Smeru-SD) neriešia. Šéf slovenskej diplomacie pre pôvodné uznesenie SNS hrozil demisiou.

V parlamente debatu sledoval reportér Michal Kovačič.


BRATISLAVA/TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Miroslav Lajčák

Dôležité udalosti