Domáce

Po daždi prídu brutálne horúčavy

Slnečné a daždivé počasie
Zdroj: shutterstock

Ale musíme si na ne ešte pár dní počkať.

Popadané stromy, rozvodnené potoky, zničené strechy a autá- taký je výsledok pôsobenia tlakovej níže nielen u nás, ale aj v okolitých krajinách. Vitajte pri predpovedi počasia.

Družica

Spomínaná tlaková níž ešte aj dnes ovplyvňovala situáciu na Slovensku. Od včera sa presúvala spolu s mohutnou oblačnosťou a zrážkami cez naše územie smerom na západ. Súčasne sa bude ešte aj zajtra nad strednou Európou vypĺňať, a to znamená, že postupne zoslabne vietor, ubudne oblačnosť a aj zrážky sa zmiernia.

Zrážky

Dážď už nebude taký intenzívny ako v uplynulých dňoch, ale stále treba rátať s tým, že sa budú vo vlhkom vzduchu tvoriť prehánky, dážď a ojedinele dokonca aj búrky.

Teploty

Čo sa týka teplôt, tak po chladných dňoch sa začne postupne otepľovať. Zajtra sa bude Slovensko nachádzať v teplotnom pásme 15 až 20 stupňov, a v ďalších dňoch bude ešte teplejšie a teplota sa bude šplhať aj nad 25 stupňov.

Vietor

No a pozrime sa aj na vietor. Ten dnes ešte vyvádzal najmä na západe Slovenska, kde v nárazoch dosahoval okolo 50 až 60 km/h. Zajtra sa jeho sila už zmierni a bude fúkať iba slabý až mierny premenlivých smerov, čo je rýchlosť okolo 20 km/h.


Nepriaznivé počasie spôsobilo, že sa na viacerých miestach, najmä severného a východného Slovenska, vyliali potoky, alebo menšie rieky zo svojich korýt. Zaliate boli pivnice, zatopené spodné časti domov.

Oblačnosť a zrážky však už dnes neboli súvislé, na niektorých miestach sa vyskytli aj búrky, naopak inde vykuklo slnko.

Najteplejšie bolo na juhovýchode Slovenska. V Trebišove vystúpila teplota až na 19 stupňov.

Doprava

Na cestách jazdite zajtra mimoriadne opatrne, najmä v úsekoch, kde sú vyliate potoky zo svojich korýt, a kde sú cesty podmáčané.

Viaceré cesty sú uzatvorené najmä tam, kde popadali stromy, tak rátajte aj s dopravnými obmedzeniami. Vzduch je vlhký, takže nadránom sa budú v nižších polohách vyskytovať aj lokálne hmly.

Noc

V noci bude počasie oblačné, na niektorých miestach až zamračené a stále sa budú na mnohých miestach tvoriť prehánky, alebo dážď. Teplota do rána poklesne na 12 až 6 stupňov.

Túto noc by sa nám už malo spať lepšie, pretože nám spánok nebude rušiť nárazový vietor, keďže cez noc zafúka iba slabo až mierne.

Aj predpoveď počasia na zajtra je priaznivá a počasie už bude konečne pokojnejšie ako dnes, aj keď sa dažďa úplne nezbavíme.

Západné Slovensko

Na západe Slovenska bude prevládať premenlivá oblačnosť z ktorej má na mnohých miestach pršať, alebo sa vyskytnú prehánky, prípadne lokálne búrky. Teplota už bude vyššia ako dnes a popoludní vystúpi na 17 až 20 stupňov.

Stredné Slovensko

Aj na strednom Slovensku je šanca, že sa zajtra ukáže aj slnko, napriek tomu, že sa tam vyskytnú prehánky, občasný dážď, alebo aj lokálne búrky. Teplota vystúpi na severe na 15 až 16, na juhu sa oteplí do 21 stupňov.

Východné Slovensko

Na východe Slovenska bude počasie oblačné, na niektorých miestach až zamračené s prehánkami, dažďom, alebo ojedinelými búrkami, pri ktorých môže lokálne napršať až do 30 mm zrážok. Bude tu ale teplo a to 17 až 21 stupňov.

Hory

Hory budú zajtra premenlivo oblačné s dažďom alebo prehánkami, ktoré budú vo vysokých polohách snehové. Ojedinele sa môže vyskytnúť aj búrka.

V nadmorskej výške 1 500 metrov nad morom má byť zhruba 6st a vietor počas dňa zoslabne.

Biopredpoveď

Bio sa zlepší na 3, a to je mierna záťaž.

Predpoveď do utorka

V ďalších dňoch nás čaká výrazné oteplenie. V nedeľu už bude počasie krajšie. Cez deň sa ešte vo vlhkom vzduchu budú tvoriť početné prehánky, ojedinele aj búrky, ale postupne sa začne od juhu otepľovať, a to na 15 až 21 stupňov.

V pondelok bude pokračovať prílev teplého vzduchu od juhu, preto sa oteplí na 17 až 23 stupňov. Počasie má byť polooblačné, a ak sa vyskytnú prehánky, tak iba lokálne.

V utorok má byť podobne, ale ešte teplejšie a to 18 až 25, teplo bude aj v stredu a to 20 až 26 stupňov, a preto sa už môžu ojedinele tvoriť aj búrky z tepla.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.