Sedem trikov, ako využiť v domácnosti odlakovač na nechty

odlakovač na nechty
Zdroj: Shutterstock.com

Tipy a triky našich babičiek.

Kedysi nebolo toľko chemických prípravkov a čistidiel. Dnes nám v obchodoch ponúkajú produkty takmer na každý kúsok nábytku a dekorácie. Kedysi si museli ženy vystačiť svojími malými trikmi. Tieto poznali už aj naše babičky. Portál bety.cz radí, na čo všetko poslúži odlakovač na nechty.

Zdroj: Shutterstock.com

Čistenie klávesnice

Dokonale vyčistiť klávesnicu nie je až také jednoduché. Vydrhnúť ju mokrou handrou je nemysliteľné. Je to predmet, ktorý špinu miluje. Navlhčite preto vatový tampón v odlakovači a jemne ním klávesnicu vyčistite. 

Odstránenie fľakov z podlahy

Máte doma laminátové podlahy, dlaždice či betón? A ostávajú na nich fľaky z niektorých druhov podrážok, ktoré nie je jednoduché odstrániť. Skúste ich vyčistiť papierovou vreckovkou namočenou v odlakovači. Len pozor, nikdy to nerobte pri drevených podlahách!

Škvrny na porceláne

V porcelánových šálkach často ostávajú škvrny od kávy či čaju. Nepeknú hnedú vrstvu skúste vyčistiť odlakovačom a potom ich umyte. Vyhnite sa ale farebnému zdobeniu, mohli by ste ho odlakovať.

Odstránenie lepidla

Lepíte niečo sekundovým lepidlom a zamažete si pri tom aj prsty? Odstrániť ho z kože je nadľudský výkon. Pomôžte si vatovým tampónom namočeným v odlakovači. 

Zmazanie fixky

Pokiaľ potrebujete z pevného povrchu alebo rúk odstrániť fľak od liehovej fixky, opäť vám pomôže tampón namočený v odlakovači. 

Čistenie holiacich strojčekov

Acetón v odlakovačoch funguje aj ako dezinfekčný prostriedok. To je presne to, čo holiace strojčeky, ktoré sú domovom množstva baktérií, potrebujú. Ak nemáte po ruke klasickú dezinfekciu, opláchnite strojček v odlakovači a potom v teplej vode. 

Umývanie vane

Nepekné fľaky vo vane, ktoré sú kombináciou špiny a mydlových usadenín, odstránite bez namáhavého drhnutia handričkou namočenou do odlakovača.

BRATISLAVA/ nt

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti