Domáce

Ďalší štátni úradníci okrádali štát

Eurobankovky
Zdroj: Shutterstock.com

Hrozím im až 12 rokov za mrežami.

Daňová kobra odhalila daňové podvody, z ktorých obvinila osem ľudí, medzi nimi aj dvoch pracovníkov pobočky Daňového úradu v Trnave. Na tlačovej konferencii o tom dnes informovali policajný prezident Tibor Gašpar a prezident finančnej správy František Imrecze. Obvineným hrozí väzenie sedem až 12 rokov.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

"Ide o podvody s daňou z pridanej hodnoty. Skupina si pomocou najmenej desiatich spoločností uplatňovala neoprávnené nadmerné odpočty na dani z pridanej hodnoty vo výške okolo 900-tisíc eur," povedal Gašpar.

Z deviatich obvinených 2. decembra zadržali osem, jeden je podľa Gašpara vo Fínsku, nejde však o organizátora. Obvinení sú zo založenia zločineckej skupiny, z neodvedenia dane, zo skrátenia dane a dvaja pracovníci pobočky daňového úradu aj zo zneužívania právomocí verejného činiteľa.

"Jedná sa o vedúceho zamestnanca pobočky Daňového úradu Trnava a pracovníčky úseku kontroly z tej istej pobočky," priblížil Imrecze. Neoprávnený nadmerný odpočet DPH podľa neho vyplatený nebol.

Ďalej uviedol, že skupina svoju trestnú činnosti opierala o rôzne fiktívne práce súvisiace so stavebnou činnosťou. "Celkové skrátenie daňovej povinnosti má hodnotu 6,7 milióna eur," dodal Imrecze.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti