Vďaka slávnemu kuchárovi dnes svet jedol zdravšie

10265447_10152219522084807_1447506892154094324_o.jpg

Aj Slovensko sa zapojilo do Food Revolution day.

Školy, škôlky, firmy aj reštaurácie po celom Slovensku dnes žili o trošku zdravšie. Začala sa stravovacia revolúcia. Revolucionári však namiesto zbraní bojujú zdravými surovinami, a skutočným domácim varením. Práve 16. mája na svete patrí dobrému jedlu.


S myšlienkou Food Revolution day prišiel svetoznámy kuchár Jamie Oliver. Chce tak upozorniť na to, aké dôležité je si doma pripravovať čerstvé a zdravé jedlá z dobrých surovín.

Organizácie podujatia sa ujali ambasádorky Jamieho Olivera na Slovensku. „Zapájajú sa aj firmy, reštaurácie, bistrá, vybrali si na dnes zdravšie menu, ktoré bežne možno nevaria," povedala Aneta Orosiová z občianskeho združenie Jem iné

Zdroj: facebook.com/Jamie Oliver

Hoci Slováci stále doma varia omnoho viac ako ľudia na Západe, máme sa vraj aj my čo učiť. Dôraz údajne treba klásť na to, aby boli suroviny čerstvé, lokálne a čo najmenej upravené. A ľudia sa vracali k tým jednoduchým, nepolotovarovým surovinám a jedlo si užívali v čo najväčšej jednoduchosti.

V Londýne je aj reportér Telerána Boris Pršo, ktorý pre vás pripravuje reportáž s Jamiem. Uvidíte ju v reláciách TV Markíza.


BRATISLAVA/Veronika Ostrihoňová

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti