Nezabudnuteľný Deň s Nadáciou Markíza! Ďakujeme za úžasnú atmosféru

Príďte nás podporiť do vianočného stánku Nadácie Markíza
Zdroj: TV Markíza

Tento rok Nadácia Markíza vypísala zbierku na pomoc deťom s onkologickým ochorením.

Televízia Markíza už piaty rok za sebou pripravila jedinečné celodenné podujatie s názvom Deň s Nadáciou Markíza, počas ktorého sa zbierali finančné prostriedky na charitatívne projekty Nadácie Markíza.

Tento rok Nadácia Markíza vypísala zbierku na pomoc deťom s onkologickým ochorením.

Vianočný stánok Nadácie Markíza

Zdroj: TV Markíza

Počas Dňa s Nadáciou Markíza sme vás srdečne vítali vo vianočnom stánku Nadácie Televízie Markíza na Hviezdoslavovom námestí. Kúpou vianočného punču či inej tradičnej pochúťky alebo drobného predmetu s logom Nadácie Markíza ste podporili dobrú vec.

Okrem iného na vás čakali známe tváre z televíznej obrazovky. Stánok doslova praskal vo švíkoch a spolu s nimi ste vytvorili naozaj úžasnú atmosféru!

Zdroj: TV Markíza

Takúto úžasnú atmosféru sme nečakali. Ďakujeme! 

Začiatok Dňa s Nadáciou Markíza v Teleráne

V Teleráne sme si predstavili príbehy detí, ktoré chytili za srdce nielen známe tváre z našej televízie. Moderátori popísali ich osobné stretnutia s malými bojovníkmi a opäť zdôraznili, aké dôležité je pomáhať. 

Príbeh malého bojovníka Maxima vás chytí za srdce

Sú rodiny, ktorým sa život zmenil zo dňa na deň. Situácia je o to ťažšia, ak je tou zmenou choroba dieťaťa. U rodiny Smižanských sa ku genetickej chorobe štvorročného Maxima pridala tento rok v júni leukémia. Priority sa zmenili, mama sa o syna stará od jeho narodenia, tento rok prácu otca nahradila tiež starostlivosť o syna a jeho dvojročná liečba.

Lenka Šóošová neudržala slzy


Kvetka a Peťo neskrývali emócie

Adela a Viktor s pozitívnym odkazom


Jubilejný 5. ročník

Do jubilejného 5. ročníka Dňa s Nadáciou Markíza sme symbolicky zapojili tri mestá cez organizácie Deťom s rakovinou, n.o. - pri Národnom ústave detských chorôb - na Klinike detskej hematológie a onkológie v Bratislave, Svetielko nádeje, o.z. - pri DFNsP, Banská Bystrica - Klinika pediatrickej onkológie a hematológie SZU a Svetielko pomoci, n.o. - pri DFN Košice - Oddelenie detskej onkológie a hematológie.

Lenka a Roman v Bratislave 

Lenka Šóošová a Roman Juraško navštívili Kliniku detskej hematológie a onkológie v Bratislave. Stretli sa tam s malými bojovníkmi, ktorí sa usmievajú aj napriek zákernej chorobe.

 

Adela a Viktor v Banskej Bystrici

Adela a Viktor Vinczeovci vycestovali na Kliniku pediatrickej onkológie a hematológie v Banskej Bystrici. Stretli tam aj mladú Sašku, ktorá je na oddelení pol roka.

 

Kvetka a Peťo v Košiciach

Kvetka Horváthová a Peťo Varinský na svojej návšteve v Košiciach zamierili do rodinného domu, ktorý na prvý pohľad vôbec nepripomína nemocnicu. Moderátori sa stretli s dvoma bratmi Máriom a Adamom, ktorí obaja spoznali rakovinu na vlastnej koži. Mário ukončil liečbu pred rokmi, no ešte z toho nie je úplne vonku, musí chodiť na kontroly. Adamko je stále v liečbe.

Stretli sa tam aj s ďalšou ťažko skúšanou rodinou Žillovcov.


Výťažok z príspevkov verejnosti z tohtoročnej zbierky bude rovným dielom prerozdelený práve medzi tieto tri organizácie na podporu činnosti, v ktorej sa zameriavajú na pomoc deťom s onkologickým ochorením, na zlepšenie podmienok počas liečby a podporu a pomoc rodinám, ktorých sa toto ochorenie dotýka. 

BRATISLAVA/ts

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Charity day

Dôležité udalosti