Ježko ml. sa na slobodu nedostal. Polícia nevylučuje rozšírenie obvinenia

Ježko mladší.
Ježko mladší. Zdroj: TV Markíza

Syn kontroverzného politika má, zdá sa, blízko k zbraniam aj drogám.

Syn kontroverzného podnikateľa spod Tatier, ktorého média spájajú s podsvetím, sa chcel dostať na slobodu. Mladíka obvinili z drogovej trestnej činnosti, lebo pri zásahu našli v aute, ktoré šoféroval, metamfetamín.

Mladá žena, ktorá s ním cestovala, tvrdila, že s ním išla len na romantický výlet a o drogách vraj nič nevedela.

Daniela Kušmireka alias Ježka mladšieho zadržali ešte začiatkom novembra policajti Národnej kriminálnej agentúry.

„Zaistili plastovú striekačku s obsahom metamfetamínu, z ktorých by sa dalo vyrobiť šesť dávok drog. Tiaž vrecúško s obsahom metamfetamínu minimálne na 38 dávok drog," povedala policajná hovorkyňa Denisa Baloghová.

Vyšetrovateľ muža obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných látok. Podľa zistení polície si mal zháňať drogy z rôznych kútov Slovenska a potom ich predávať v ďalších mestách.

K obvineniu sa na súde nechcel vyjadriť ani jeho advokát. Zhovorčivejšia bola 19-ročná Alexandra, ktorá s ním bola v čase razie v aute a tiež ju obvinili z drogovej trestnej činnosti.

„ My sme boli na romantický výlet, to je všetko, čo vám poviem," vyhlásila obvinená Alexandra.

No a do tretice čelí obvineniu aj jej otec. Pri domovej prehliadke sa aj uňho našli drogy. On však tvrdí, že ich nepredával, iba užíval.

„Som ako konzument, nie také ako oni tu tvrdia, že som díler," priznal obvinený Miloš.

Všetkých troch vzal sudca okresného súdu vtedy do väzby. Oni ale voči tomu podali sťažnosť, necítia sa byť vinní, a tak o ich osude rozhodoval Krajský súd v Košiciach.

„Senát Krajského súdu v Košiciach 3. decembra na neverejnom zasadnutí rozhodol o sťažnosti Daniela K., Alexandry N. a Miloša N. proti rozhodnutiu Okresného súdu Spišská Nová Ves, tak že ich sťažnosť zamietol a potvrdil rozhodnutie OS Spišská Nová Ves o ich väzbe," povedala hovorkyňa košického krajského súdu Anna Pančurová.

Daniel Kušmirek je podľa našich informácií za mrežami v Košiciach, rovnako aj jeho priateľka Alexandra.

Tu sa ale príbeh nekončí. Policajti totiž v rámci razie prehľadali aj kežmarské mraziarne. V nich bol spolumajiteľom Danielov otec Milan Kušmirek, podnikateľ spájaný s podsvetím prezývaný Ježko. Po tom, čo tam objavili, musel prísť aj pyrotechnik.

„Policajti odhalili a zaistili laboratórium na výrobu drog a veľké množstvo zbraní, streliva a výbušnín," potvrdila Baloghová.

Všetko poslali na expertízu. Výsledky stále nemajú, no vraj nie je vylúčené, že policajti voči Ježkovi mladšiemu obvinenia ešte rozšíria.

K zbraniam má, zdá sa, blízko. Prečo? Uvidíte v reportáži Zuzany Ferenčákovej:BRATISLAVA/TV Markíza
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme PO

Dôležité udalosti