Nové šokujúce zistenia v kauze kuchára, ktorý úradoval v dome seniorov ako lekár

Ivan Biháry sa vydával za lekára.
Ivan Biháry sa vydával za lekára. Zdroj: TV Markíza

Ivan Biháry podľa polície vedome šíril HIV.

V kauze domova sociálnych služieb, v ktorej namiesto lekára ordinoval vyučený kuchár, sa objavili nové, ešte horšie skutočnosti. Informovala o nich pred malou chvíľou polícia.

Ivan Biháry mal od roku 2016 do 2018 kontaktovať rôzne osoby oboch pohlaví za účelom sexuálneho styku za finančnú odmenu. S týmito osobami mal nechránený sexuálny styk a to aj napriek tomu, že mal potvrdenú infekciu vírusom HIV. Tieto osoby o svojom ochorení neinformoval.


Na základe nových zistení bol Ivan Biháry obvinený zo zločinu ohrozovania vírusom ľudskej imunodeficiencie spáchaného závažnejším spôsobom.

Ivana Biháryho policajti vinia aj z poškodzovania zdravia. Klientom v bratislavskom domove seniorov IRIS mal spolu s upratovačkou - ošetrovateľkou podávať lieky klientom inak, ako ich brať mali. Kuchára Biháryho volali klienti, aj ich príbuzní, pán doktor. Nosil lekárske oblečenie aj biele sandále. Nebolo by na tom nič zlé, keby nebol vyučený kuchár.

Na záhadné úmrtia dôchodcov upozornili zamestnanci. Polícia vyšetruje aj to, či po neodbornom podaní liekov nekompetentným personálom mohlo prísť o život najmenej desať ľudí.

TV Markíza zverejnila aj video, ktoré zachytáva kuchára Ivana Biháryho, ako úraduje v lekárskom oblečení.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ivan Biháry

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.