Bukovský prezradil tajomstvo o strese: Ak sa potrebujete rozčúliť, nerobte to večer

Ilustračná snímka.
Zdroj: Kaspars Grinvalds/shutterstock.com

Dal aj radu týkajúcu sa mentálneho zdravia a využitia tzv. indiánskeho behu.

Je predvianočný čas a to nie je len nápor pre a peňaženky, ale aj pre zdravie. Dámy sa väčšinou boja, že nestihnú všetko perfektne pripraviť, páni zase majú strach z toho, že nekúpia vhodný darček. A toto všetko sprevádza stres, ktorý nevplýva pozitívne na naše zdravie.

Väčšina z nás pracuje, a tak si čas na výber všetkého, čo k vianočným sviatkom patrí, necháva na večer. A to je chyba. Lekár Igor Bukovský upozornil, že večerný stres škodí nášmu zdraviu viac, ako ranný.

Dôvodom je, že ráno máme v tele dosť kortizolu, ktorý zabezpečuje dostatok glukózy pre mozog v stresových situáciách. "Na zvládanie večerného musíme zapájať tzv. vegetatívny nervový systém, čo nám z dlhodobého hľadiska robí najväčšiu škodu," prezentoval najnovšie zistenia odborníkov. Tvrdí, že ak sa potrebujete rozčúliť, nemali by ste to robiť večer.

V pravidelnej teleránovej rubrike prezradil aj to, ako pôsobí nadváha na mentálne zdravie ľudí. Dôležité je podľa neho zamerať sa na fyzickú aktivitu a osvojiť si tzv. indiánsky beh. Odpoveď ako na to, nájdete vo videu.

BRATISLAVA/zg, Teleráno

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti