Domáce

Tretí povodňový stupeň už len na rieke Torysa

DVZY_4916.JPG

Druhý stupeň je stále na rieke Hnilec v Stratenej a vo Švedlári.

Povodňová situácia v Košickom kraji sa pomaly upokojuje. Tretí stupeň povodňovej aktivity je stále na rieke Torysa pri Košických Olšanoch, hladina však už klesá a ráno o deviatej dosahovala 468 cm. Vyplýva to z informácií Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ).

Na Hornáde je na hornom toku prvý stupeň povodňovej aktivity, pri Kysaku a Ždani je druhý stupeň, pričom hladina má klesajúcu tendenciu. Druhý stupeň povodňovej aktivity stále platí na rieke Hnilec v Stratenej a vo Švedlári. 

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Košickí hasiči mali v súvislosti s povodňami rušnú službu, v sobotu krátko pred 15:00 pri obci Trstená pri Hornáde zachraňovali troch mužov a ženu, ktorí uviazli v maringotke. Ako dnes ráno informoval dôstojník operačného strediska košických hasičov Roman Keruľ, postihnutí sa nevedeli dostať z maringotky pre silný prúd a množstvo vecí plávajúcich na hladine, ktorá dosahovala výšku 1,2 metra.

Hasiči pri ich záchrane použili čln a museli prekonať vzdialenosť približne 600 metrov, pričom dvaja v neoprénových oblekoch kráčali popri plavidle, aby odstraňovali rôzne prekážky na hladine. Záchranné práce trvali skoro tri hodiny.

Hasiči tiež odčerpávali vodu v priemyselnom parku Šaca, z pivníc rodinných domov v Malej Ide, na Hradbovej ulici v Košiciach, z rodinného domu v Rozhanovciach. Okrem toho odstraňovali naplaveniny okolo pilierov mosta vo Vajkovciach. V súvislosti s povodňami zasahovali aj rožňavskí hasiči, ktorí odčerpávali vodu z dvoch studní, ktoré slúžia ako zdroj pitnej vody.

 

KOŠICE/ SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.