V Bratislave nasnežilo, doprava kolabovala. Vznikali nehody, kolóny a meškala MHD

Zápchy na vstupe do Bratislavy.
Zdroj: TASR

Vodiči sa na cestách zdržiali 30 minút.

V Bratislave nasnežilo Vodiči hlásiili na viacerých miestach dopravné nehody, tvorbu kolón či neupravené cesty. MHD v hlavnom meste meškala 30 minút.

Stella centrum informovalo o nehodách za Zlatými pieskami v smere do centra mesta, na konci Gagarinovej a pri výjazde z Hraničnej v smere do centra. Zelená vlna RTVS hlásila nehody v Bratislave na križovatke Kutlíkova a Romanova pri Technopole, na Vajanského nábreží či na križovatke Jantárová cesta a Lietavská. Vodiči hlásia na viacerých miestach neupravené a šmykľavé cesty.

Zdroj: TASR

Kolóny, v ktorých sa vodiči zdržali desať až 20 minút, sa podľa Stella centra tvorili na diaľnici D2 za Stupavou, na Račianskej v smere do mesta, na diaľnici D1 pred vjazdom do Bratislavy a pred Prístavným mostom.

Dopravný podnik Bratislava informoval, že z dôvodu zhoršených poveternostných podmienok meškali linky bratislavskej MHD od päť do 30 minút.

Zdroj: googlemaps.com

Nehody aj na východe

Hasiči v Prešovskom kraji mali doteraz v súvislosti s počasím päť výjazdov k menším dopravným nehodám.

"Jedna je v obci Šarišské Michaľany v okrese Sabinov, kde zasahujú hasiči zo Sabinova. Druhá je v obci Demjata v okrese Prešov, kde sú hasiči z Prešova," uviedol operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove.

Platí výstraha pred poľadovicou

Meteorológovia upozorňujú pred poľadovicou, hmlou, tvorbou snehových jazykov a závejov i smogom v Ružomberku a okolí. SHMÚ preto vydal výstrahy. Výstraha prvého stupňa pred poľadovicou platí pre celé Slovensko.

 Hmla s dohľadnosťou 50 až 200 metrov sa môže vyskytovať najmä v okresoch stredného a východného Slovenska. SHMÚ preto vydal výstrahu prvého stupňa. Znížená dohľadnosť totiž predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravu. 

Snehové jazyky a záveje sa môžu podľa meteorológov tvoriť v okresoch Dunajská Streda, Galanta, Trnava, Šaľa, Nitra, Nové Zámky, Komárno, Levice či Zlaté Moravce. SHMÚ upozorňuje na smogovú situáciu v Ružomberku a okolí pre častice PM10.

BRATISLAVA/TASR, tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Bratislava

Dôležité udalosti