Slušní vodiči dostávajú od policajtov žolíky. Zídu sa im v "horších časoch"

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Hliadky tak robia do 27. decembra.

Prezídium Policajného zboru v spolupráci so všetkými ôsmimi krajskými policajnými riaditeľstvami pripravilo špeciálnu dopravnú akciu zameranú na odmenenie slušných vodičov. 

Od štvrtka do 27. decembra budú hliadky dopravnej polície po celom Slovensku odmeňovať tých vodičov, ktorých spôsob jazdy vyhodnotia pozitívne. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

Počas 11 mesiacov roka 2018 zaznamenala polícia 12.634 nehôd, pri ktorých zahynulo 208 ľudí. Polícia sa preto rozhodla symbolicky oceniť tých vodičov, ktorí jazdia rozvážne, myslia na druhých a pravidlá cestnej premávky nie sú pre nich nutným zlom.

Policajné hliadky odmenia vodičov formou žolíka, na ktorý napíšu evidenčné číslo vozidla slušného vodiča. "Keďže aj slušní vodiči nie sú neomylní a občas sa im pritrafí menší prehrešok, budú môcť tohto žolíka použiť v prípade, ak spáchajú priestupok, za ktorý môžu podľa zákona o cestnej premávke dostať nielen finančnú pokutu, ale aj napomenutie," priblížila Baloghová. V prípade použitia žolíka tak budú napomenutí a pokute sa vyhnú. Platnosť žolíka je do konca roka 2018.

Polícia nevylučuje, že ak tento pilotný projekt prinesie pozitívne výsledky, bude sa k nemu vracať aj v budúcnosti v iných častiach roka.


BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Odmeny

Dôležité udalosti