Tínedžer pol dňa po návrate z polepšovne s nožom prepadol dôchodcu v jeho dome

Prepadnutý dôchodca Vojtech z Ipeľského Sokolca.
Zdroj: TV Markíza

Je jedným z bitkárov, ktorí v škole v Demandiciach zbili siedmaka a nahrali to na video.

Iba 15-ročný mladík z Ipeľského Sokolca prepadol s nožom dôchodcu v jeho vlastnom dome. A to len pár hodín po tom, ako sa vrátil z polepšovne. Navyše, nie je to jeho prvý stret so zákonom.

Alex vošiel do domu pána Vojtecha, keď už večer oddychoval. Prekvapil ho v izbe, kde sedel na posteli a chystal sa spať. „Tu som mal nôž, sedím a začal: daj mi peniaze, daj mi peniaze, po maďarsky, ale nepichal do mňa," spomína si na osudný večer pán Hegedüs.

Chlapec však v dome väčší obnos peňazí nenašiel, a tak nevítaný hosť teda vyskúšal inú taktiku. Napokon sa uspokojil s necelými dvoma eurami, ktoré boli na stole. A vzal aj baterku. Potom odišiel.

Pán Vojtech zašiel na druhý deň ráno na obecný úrad, aby zavolal policajtov. Tí chlapca hneď chytili. Jeho osud je teraz v rukách sudcu.

Zaujímavé je, že mladík olúpil dôchodcu len dvanásť hodín potom, ako sa vrátil z polepšovne. V reedukačnom domove v Sološnici je už niekoľko mesiacov a domov ho pustili len na vianočné sviatky. Chlapec je jedným z trojice bitkárov, ktorí v škole v Demandiciach vlani surovo zbili siedmaka a nahrali to na video.

Reportáž spracoval Karol Mindák.


IPEĽSKÝ SOKOLEC/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Demandice

Dôležité udalosti