Domáce

Vlastní úžasnú zbierku pier. Neuveríte, koľko ich doma má

Zbierka pier
Zdroj: TV Markíza,

Pán Michal je aj držiteľ slovenského rekordu.

V zbierke má desaťtisíce pier. Niektoré majú aj cez 50 rokov. S humorom vraví - kam príde, odtiaľ perá miznú. Muž z Michala nad Žitavou je vášnivým zberateľom. Perá zo zbierky však na písanie nepoužíva.

Perový macher - aj tak by sme ho mohli nazvať. Marián Pecho nám ukázal panely plné pier a má ich aj v škatuliach. „Každé je nejakým spôsobom vzácne a zaujímavé. Rozlišujú sa tvarom, koncovkami, spôsobom úchytu. Určite tu nenájdete dve rovnaké," priznal nám na kameru.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Mariánova manžela tvrdí, že je to „diagnóza." A ako vlastne prepadol tomuto šialenstvu? Začalo sa to výmenou pier s obchodnými partnermi, začal si ich odkladať.

„Povedal som si, že ešte 3 - 4 a budem mať sto, potom ešte pár a 200. A potom prišli kontakty so zberateľmi a vymieňali sme po 50-100 kusov," vysvetlil svoju záľubu.

V zbierke má dnes neuveriteľných asi 35-tisíc pier z celého sveta. Európa, Amerika, Afrika. Dokonca sa mu stáva, že aj úplne cudzí ľudia mu ich posielajú v balíku. Všetky sú funkčné, akurát časom tuha v nich zaschne.

Perá zo zbierky sú tabu

V škatuliach je jedno pero zaujímavejšie ako druhé. Pero, ktoré poteší skôr oko chlapa, pamiatka z dovolenky, od dôchodkyne z dediny, či 50-ročné pero z bývalého ZSSR, pero ako kravatová spona, či pero v mini magnetofónovej páske.


Neverili by ste, ale aj takému zberateľovi sa stáva, že nemá s čím písať. Najčastejšie píše ceruzkou, perá zo zbierky sú tabu.

Ak nejaké pero nemá, tak si ho vždy slušne vypýta. Niekoľkokrát ho už zapísali do knihy slovenských rekordov. Pokúsi sa o zápis znova, ale musí si medzi perami urobiť poriadok.


MICHAL NAD ŽITAVOU/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.