Aj vyše 600 dní od zrušenia amnestií sú únoscovia Michala Kováča ml. na slobode

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Dôvodom je, že doteraz nevytýčili ešte ani jedno pojednávanie.

Veľké očakávania stroskotali. Od zrušenia Mečiarových amnestií už ubehlo viac ako 600 dní. Za ten čas naše súdy nielenže nedokázali nikoho dostať za mreže, ale dodnes ani len nebolo vytýčené pojednávanie.

Plénum ÚS koncom mája 2017 potvrdilo aprílové rozhodnutie Národnej rady SR o zrušení tzv. Mečiarových amnestií z 3. marca a 7. júla 1998 a milosti exprezidenta Michala Kováča svojmu synovi z 12. decembra 1997. Za uznesenie hlasovalo 129 členov snemovne zo 144 prítomných. Právomoc zrušiť protiprávne amnestie či individuálne milosti prezidenta dala parlamentu zmena Ústavy SR.

Téme sa venuje reportér Viktor Serebryakov.


Zrušenie Mečiarových amnestií sa netýkalo len únosu exprezidentovho syna, ale aj zmareného referenda, kde je na Okresnom súde Bratislava I zase obvinený exminister vnútra Gustáv Krajči. Proces s bývalým ministrom vnútra, ktorý prebiehal na tomto súde, dočasne prerušili. Exminister  zodpovednosť za skutok - zmarenie referenda, ktorý mu polícia dáva za vinu, necíti. Podľa neho trvá prípad už 20 rokov a je rád, že sa to už skončí.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Michal kováč ml.

Dôležité udalosti