Poľovali na diviaky: Po miestnom poslancovi (†58) zostala žena a dve dcéry

smyk_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Strelu od niektorého z poľovníkov dostal Miloš priamo do hrude.

Z poľovačky sa už domov k manželke a dvom dcéram nevrátil. Profesionálny lesník (†58) prišiel o život v lese v Naháči pri Trnave. Strela z guľovej zbrane ho zasiahla tak nešťastne, že aj napriek snahe poľovníkov a záchranárov zraneniam podľahol.

Miloš poľovačky miloval. Tá piatková sa mu ale stala osudnou. S partiou asi desiatich ľudí sa vybral na diviaky. Približne po hodine hlboko v lese niekto z poľovníkov vystrelil.

Po rane začuli krik. Keď prišli ostatní na miesto, Miloš ležal na zemi. Strelu od niektorého z poľovníkov dostal priamo do hrude. Zraneného muža zniesli na cestu, kde už čakali záchranári. Muž, ktorý bol aj poslancom obecného zastupiteľstva v Trstíne, však po pár minútach zomrel.

„Polícia vykonala rozsiahlu obhliadku miesta činu. Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre prečin usmrtenia," povedala krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Všetci poľovníci museli odovzdať zbrane na balistickú expertízu. Čo presne sa na poľovačke stalo, ako a odkiaľ vyšla strela, sa ukáže až ďalšie vyšetrovanie.

Toto je už druhá tragédia na poľovačke za posledný mesiac. Začiatkom novembra prišla o život 29-ročná Darina. Za Mojmírovcami smerom na Veľkú dolinu bola honcom, teda viedla poľovníckeho psa, keď ju niekto z poľovníkov postrelil z brokovej zbrane do chrbta.

Podľa riaditeľa Slovenského poľovníckeho zväzu Imricha Šubu, problémom, prečo dochádza k takýmto nešťastiam na poľovačkách je, že niektorí poľovníci neovládajú základné pravidlá zaobchádzania so zbraňou.

„My sme zhodou okolností práve teraz pripomienkovali novelu zákona o zbraniach a strelive. Žiadne psychotesty či skracovanie doby dĺžky poľovného lístku ale kontrolné streľby. Jednoducho ten človek, keď na to nemá, keď sa nevie spratať do kože, nedodržuje bezpečnostné prepisy, nikdy by nemal mať zbraň a nikdy by nemal byť poľovníkom," vyhlásil šéf poľovníckeho zväzu.


TRSTÍN/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme TT

Dôležité udalosti