Domáce

Na západe prehánky, východ si od nich oddýchne

Aprílové počasie
Zdroj: shutterstock

Ale teploty sa budú šplhať k 20. stupňom.

Víkend sa pomaly končí, tak určite nebude na škodu, ak budeme mať aspoň trošku predstavu, aké počasie nás čaká v nasledujúcom týždni.

Družica

Sila tlakovej níže, ktorá narobila pri svojom pôsobení v strednej Európe poriadne škody, našťastie už slabne a počasie sa pomaly začína stabilizovať a zlepšovať. Už dnes začal prúdiť do našej oblasti teplý vzduch od juhozápadu.

Teploty

Toto prúdenie bude pokračovať a zároveň aj zosilňovať, preto sa v ďalších dňoch výrazne oteplí. Už hneď zajtra sa Slovensko dostane do teplotného pásma 20 až 25 stupňov, iba na severe bude o pár stupňov chladnejšie.

Zrážky

Zrážková činnosť u nás zoslabne a presunie sa do iných oblastí Európy. Zrejme si budeme musieť zvyknúť, že sa aj u nás budú tvoriť nebezpečné poveternostné javy ako sú tornáda.

Napríklad včera sa nad Ukrajinou vytvorilo silné ničivé tornádo. U nás sa zajtra vyskytnú tiež zrážky, ale budú to iba slabé prehánky, prípadne lokálne búrky, ktoré sa môžu vytvoriť najmä v horských oblastiach.

Vietor

Čo sa týka vetra, tak dnes fúkal iba mierny južný vietor, zajtra bude fúkať tiež zväčša od juhu rýchlosťou zhruba do 20 km/h.


Počasie bolo dnes nad Slovenskom pokojnejšie ako v uplynulých dňoch. Napriek tomu sa vyskytli nielen prehánky, ale aj občasný dážď. Zamračené počasie bolo najmä v západnej polovici Slovenska, na východe bolo krajšie - prevažne polooblačno.

Popoludní sa vyskytli aj ojedinelé búrky. Teplota vystúpila najvyššie prirodzene na východe: v Trebišove namerali až 19 stupňov.

Doprava

Zajtra sa začína nový pracovný týždeň a tradične sa už budú tvoriť nekonečné ranné kolóny, ale počasie vám môže skomplikovať cestu akurát tak lokálnymi hmlami.

Noc

Dnešná noc bude zväčša oblačná na niektorých miestach až zamračená. Spočiatku môžu doznievať ešte lokálne prehánky, prípadne búrky. Nad ránom sa budú tvoriť už spomínané hmly, ochladí sa na 12 až 6 stupňov.

Ďalší májový týždeň už bude úplne iný ako bol ten uplynulý, tak poďme hovoriť viac o slnku a vyšších teplotách.

Západné Slovensko

Na západnom Slovensku bude zajtra zväčša polooblačno. Ojedinele sa ešte môžu ešte vyskytnúť občasné prehánky. Denná teplota sa popoludní vyšplhá na 18 až 23 stupňov.

Stredné Slovensko

Aj na strednom Slovensku bude zajtra vládnuť pokojnejšie počasie. Oblačnosť bude premenlivá už iba s lokálnymi prehánkami, prípadne s popoludňajšou búrkou, ktorá sa však môže vyskytnúť najmä v horských oblastiach. Na severe bude okolo 17 až 19, na juhu sa oteplí na 23 stupňov.

Východné Slovensko

Na východe našej krajiny si od zrážok oddýchnete. Zajtra tam bude prevažne polooblačno. Teplota vystúpi na 17 až 23 stupňov.

Hory

Hory dostali v posledných dňoch zabrať, podľa odborníkov bolo zničených okolo 100-tisíc stromov, takže škody sú porovnateľné s víchricou z roku 2004.

Počasie už bude zajtra na horách lepšie, má byť zväčša polooblačno, ak sa vyskytnú prehánky, prípadne lokálne búrky, tak iba ojedinele. V nadmorskej výške 1500 m sa oteplí na 9 stupňov.

Biopredpoveď

Polooblačné počasie s ojedinelými prehánkami bude vládnuť na horách aj v utorok. Bio zostáva na 2, čo je slabá až mierna záťaž.

Predpoveď počasia

V ďalších dňoch bude pokračovať do našej oblasti prílev teplého vzduchu od juhozápadu na juh. Znamená to, že sa bude každý deň otepľovať a na juhu budú prekročené letné hodnoty, čo je 25 a niekde aj viac stupňov.

V utorok sa zrážky vyskytnú iba zriedkavo, v stredu a vo štvrtok bude obloha nad nami prevažne jasná, prípadne iba s malou oblačnosťou, ak sa vyskytnú nejaké zrážky, tak iba lokálne.

V piatok bude oblačnosti viac a môže sem tam aj spŕchnuť, prípadne sa vyskytnú lokálne búrky z tepla. Teploty, ako vidíte, budú stúpať a do piatka sa oteplí na 23 až 29 stupňov. Aj noci už budú pomerne teplé.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.