Cesta slobody je stále neprejazdná

Pilčík počas odstraňovania spadnutých stromov z cesty Slobody neďaleko Vyšných Hágov
Zdroj: TASR

A môže to tak byť ešte niekoľko dní.

Cesta II/ 537, nazývaná aj Cesta slobody medzi Vyšnými Hágami, Štrbským Plesom a Podbanským vo Vysokých Tatrách je stále neprejazdná. Cestárom a lesníkom sa podarilo počas víkendu uvoľniť približne kilometrový úsek v smere od Vyšných Hágov na Štrbské Pleso. 

Zdroj: TASR

Stále je neprejazdná aj cesta medzi Štrbským Plesom a Podbanským. Podľa Barillu je na tomto úseku popadaných viac stromov ako medzi Vyšnými Hágami a Štrbským Plesom. Okrem cestárov a lesníkov začnú dnes odpratávať stromy aj urbárnici z Východnej. 

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Vzhľadom na množstvo popadaných stromov možno predpokladať, že celá cesta v úseku Vyšné Hágy – Štrbské Pleso – Podbanské bude neprejazdná ešte niekoľko dní. Štrbské Pleso je momentálne dostupné len po ceste z Tatranskej Štrby. Cestári vyzývajú vodičov k opatrnosti, keďže aj tam pokračujú práce na dočisťovaní cesty.

Podobná situácia je aj na ceste I/67 medzi Popradom a Vernárom, kde je obmedzená rýchlosť na 50 km/h. Túto cestu sa podarilo sprejazdniť v sobotu podvečer. Aj tam pokračuje dočisťovanie komunikácie od následkov víchrice zo štvrtka minulého týždňa.

 

POPRAD/SITA

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti