Domáce

Pri diaľnici D2 uväznili nové ploty lesnú zver. Môže nastať katastrofa

Diaľnica je vsúčasnosti pre zvieratá neprekonateľná.

Postavili ploty popri diaľniciach a zároveň uväznili zver. Hoci šoférom padol kameň zo srdca, poľovníci sa obávajú najhoršieho a upozorňujú na chýbajúce zelené mosty.

Diaľnica D2 v smere z Bratislavy do Česka pretína takmer 70 kilometrov územia, na ktorom žijú nielen ľudia, ale aj väčšie či menšie zvieratá. Tento mesiac pribudlo po jej okraji nové oplotenie, čomu sa tešia vodiči, no pre zver to môže mať katastrofálne následky.


Zvieratá hranice nepoznajú a pohyb z bodu A do bodu B je súčasťou ich života. Diaľnica je v súčasnosti pre zvieratá neprekonateľná. Oplotenie izolovalo zver a tzv. zelené mosty, ktoré sú v zahraničí už samozrejmosťou, na Slovensku chýbajú. Doposiaľ vybudovali len dva takéto nadchody na diaľnici D1.

Všimli sme si niekoľko mostov ponad diaľnicu, ktoré sú v dezolátnom stave. Autá po nich prejdú len zriedka. Mohli by sa z nich stať nadchody pre zver?

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Národná diaľničná spoločnosť o takejto možnosti uvažuje. Má to však jeden háčik. Vlastníkom tohto mostu je obec Borský sv. Jur. Využívajú ho najmä poľovníci. Už niekoľko mesiacov tu chýba zábradlie. Je teda zrejmé, že ho nemá kto opraviť.

Postupne by sme snáď mohli priblížiť európskym krajinám ako Nemecko či Nórsko, ktoré sa môžu pochváliť najväčším počtom zelených mostov v Európe.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.