Domáce

Najviac škôd hlásia okresy Poprad, Liptovský Mikuláš i Sabinov

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Zdroj: TASR

Najčastejšie nahlasovali odtrhnuté strechy, komíny a odkvapové žľaby.

Výčiny počasia, silný vietor, dážď a následné záplavy, ktoré minulý týždeň potrápili najme severovýchodné Slovensko, spôsobili obyvateľom státisícové škody na majetku.Poisťovniam ľudia hlásili najmä strhnuté strechy rodinných domov či komíny, popadané stromy ničili autá.

V poisťovni Allianz - Slovenská poisťovňa evidujú takmer 800 hlásení o škodách na majetku, ktoré sa vyšplhali na 650-tisíc eur.

Zdroj: TASR

"Všetkými vzniknutými prípadmi sa poisťovňa bezodkladne zaoberá, aby čo najrýchlejšie mohla odškodniť klientov. Na základe individuálneho posúdenia poisťovňa rozhodne o ďalších potrebných krokoch k likvidácii vzniknutej škody, akými je napríklad vykonanie obhliadky. Pri nákladnejších poškodeniach pristupujeme k poskytnutiu zálohy poistného plnenia, ktorej účelom je čiastočné finančné krytie pre klienta už počas odstraňovania a opravy škody," uviedol Šturmankin. 

Ako postupovať pri hlásení škôd

V ČSOB Poisťovni ľudia po vyčíňaní počasia nahlásili škody za viac ako 300-tisíc eur. Opäť išlo najčastejšie o poškodené či strhnuté strechy rodinných domov, pády stromov či poškodené ploty. Klienti poisťovni hlásili i vytopené priestory. Informovala o tom hovorkyňa poisťovne Zuzana Eliášová. Poisťovňa klientom radí, ako postupovať pri hlásení škôd.

Podľa hovorkyne je dobré škody spôsobené živlom odfotografovať a poslať poisťovni. Priložiť treba aj doplňujúce údaje, ako napríklad rozmery poškodených priestorov, vek zničených spotrebičov či iných predmetov poistenia a ich nadobúdacie ceny. Klienti si majú tiež odložiť všetky doklady o úhrade nákladov súvisiacich s odstraňovaním škôd. Ide napríklad o náklady na dezinfekčné prostriedky, tlakové umývanie bahna a podobne, radí hovorkyňa ČSOB Poisťovne. 

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Škody po vyčíňaní počasia v piatok zverejnila aj poisťovňa Generali. Klienti koncom minulého týždňa nahlásili škody za približne 150-tisíc eur, no v poisťovni očakávajú, že suma ešte narastie. Najviac škôd napáchal silný vietor vo Vysokých Tatrách i na strednom a východnom Slovensku.

Za obeť vetru padli strechy rodinných domov, komíny, odkvapové žľaby i solárne panely. Nápor vetra nevydržali stromy, ploty či altánky, ale napríklad aj dvere áut. Popadané stromy ničili hotely, chaty, domy a autá, informovala v piatok hovorkyňa poisťovne Generali Lucia Makayová.

 

SLOVENSKO/SITA

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti