Zviera v kaviarni: Na byrokratický nezmysel roka už reagujú aj hygienici

Zľava Peter Šufliarsky, generálny prokurátor Jaromír Čižnár a prvý námestník generálneho prokurátora René Vanek.
Zdroj: Jaromir Chalabala/shutterstock.com

Navrhujú zmeniť zákon, no oslovia k tomu aj podnikateľov a hoteliérov.

Na byrokratický nezmysel minulého roka, ktorým je zákaz vstup zvieraťa do kaviarne, zareagoval úrad verejného zdravotníctva. Hygienici už pracujú na možnosti, aby mohli zákazníci so svojimi miláčikmi chodiť do gastronomických prevádzok.

Ako informovala hovorkyňa úradu Jozefína Kaššová, už pripravujú zmenu legislatívy, ktorá by povolila takýto vstup nielen do uzavretých kaviarní, ale aj na letné terasy.

Súčasťou prebiehajúcej odbornej diskusie k pripravovanej legislatíve bude v najbližších dňoch rokovanie so Združením mladých podnikateľov Slovenska ako aj s Asociáciou hotelov a reštaurácií Slovenska. „Je potrebné reflektovať na diskusiu, ktorá v súvislosti so spomínaným obmedzením vznikla v podnikateľskom prostredí i vo verejnosti," povedal hlavný hygienik Ján Mikas.

Zdroj: kuruneko /shutterstock.com

Už pred časom vyšli hygienici v ústrety verejnosti a vyriešili podávanie tatárskeho bifteku v reštauráciách zmenou vyhlášky pri súčasnom zabezpečení požiadaviek na ochranu zdravia konzumentov.

Hlavný hygienik bude podobne postupovať aj v tom prípade. „Z nášho pohľadu je prvoradá ochrana verejného zdravia a zachovanie hygienického štandardu prevádzky. Bude na rozhodnutí majiteľov gastronomických prevádzok, či napríklad do kaviarní alebo na letné terasy budú mať zákazníci so zvieraťom vstup povolený. Zákazník sa rozhodne, či takúto prevádzku navštívi," dodal Mikas.

Veterinárka lekárka Veronika Kravjanská si myslí, že domácim miláčikom pobyt v kaviarni neublíži. „Ak sú na ľudí alebo spoločnosť zvyknutí, tak by nemal byť problém, aby boli  v kaviarni,“reagovala pre tvnoviny.sk

BRATISLAVA/zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Lieky

Dôležité udalosti