Paľov obvinený z vraždy poslanca Rakovského so sťažnosťou neuspel, sudca má nezvratný dôkaz

Muža vzali do väzby ešte v októbri. Teraz sa ale pýta na slobodu.

Pokúša sa dostať na slobodu. Muž obvinený z úkladnej vraždy poslanca Mareka Rakovského požiadal súd o prepustenie z väzby.

Práve Peter Paľov podľa vyšetrovateľa protizločineckej jednotky umiestnil bombu pod nebohého auto. Policajti ale predpokladajú, že to spravil na objednávku.

Až 800 gramov trhaviny priniesť do Žiaru nad Hronom ešte koncom júna či začiatkom júla 2013. „Pri tejto úkladnej vražde bol použitý nástražný výbušný systém, ktorý bol umiestnený na spodnej časti vozidla poškodeného," povedal Branislav Zurian, šéf NPZJ NAKA.

Najpravdepodobnejšie na strane vodiča. Marek Rakovský prešiel sotva 500 metrov, keď prišla explózia. Výbušný systém odpálili zrejme na diaľku, poslancovo auto začalo horieť a on nemal šancu prežiť.

Päť rokov policajti netušili, kto Rakovského zniesol zo sveta. Zlom prišiel vlani v októbri po výpovedi chráneného svedka, ktorému sa mal Paľov priznať. Bombu pod jeho auto podľa policajtov umiestnil na požiadanie ďalších osôb.

Petra Paľova má z vraždy poslanca usvedčovať pachová stopa, ktorú kriminalisti odobrali na mieste činu. Píše sa to v uznesení Špecializovaného trestného súdu, ktoré Markíza získala. Obvinený ale vinu odmieta.

Muža vzali do väzby ešte v októbri. Teraz sa ale pýta na slobodu. Sudca špecializovaného trestného súdu dôvody na prepustenie nevidel. Paľova toto rozhodnutie ale neodradilo a podal voči nemu sťažnosť na Najvyšší súd SR. No a ten už rozhodol, žiadosť zamietol.

Viac v reportáži Zuzany Ferečákovej


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme žiar nad hronom

Dôležité udalosti