Mladú mamičku (†29) na smrť umučili dve ženy, pretože nepriniesla z lesa drevo

Tragédia v časti za Košickou cestou v Rimavskej Sobote.
Zdroj: Polícia

Mária po niekoľkých dňoch po útoku zomrela v nemocnici.

Otrasný prípad, ktorý nemá na juhu stredného Slovenska obdobu. Dve mladé ženy na smrť dobili a umučili 29-ročnú matku dvoch detí. Tá na následky vážnych zranení po niekoľkých dňoch po útoku zomrela v nemocnici.

Ohavný čin sa stal na Silvestra v časti za Košickou cestou v Rimavskej Sobote, v blízkosti vodárničky, kde bývajú bezdomovci. Podľa našich informácií poslala sestra a švagriná mladú Máriu do lesa na drevo. To však nepriniesla, tak sa ženy začali najskôr hádať po tom, čo ju jedna z nich bila a kopala do celého tela. K fyzickému útoku sa pridala aj druhá. To im nestačilo. Máriu vyvliekli z jej príbytku a priviazali o drevený stĺp prístrešku, kde ju minimálne dve hodiny nechali vymrznúť. Ani vtedy jej neprestali ubližovať. Kopali ju a bili do rôznych častí tela.

„Po niekoľkých hodinách ju odviazali a preniesli do príbytku, kde ju uložili na posteľ. Dobitá Mária na posteli preležala aj nasledujúci deň, nejedla, nepila a na posteli ležala až do štvrtka (3.1.), kedy jej na naliehanie ďalších príbuzných, ktorí prišli na návštevu, privolali lekársku pomoc. Dovtedy jej potrebnú pomoc neposkytli," informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Máriu z Husinej previezli so zraneniami do nemocnice a prípad prevzal vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote. Útočníčky najskôr klamali. Lekár však na mieste uviedol, že zranenia mladej žene spôsobila iná osoba.

Dobitá žena po dvoch dňoch po prevoze do nemocnice v sobotu (5.1.) v skorých ranných hodinách zomrela. Zostali po nej dve malé deti, jedno má iba 5 mesiacov, druhé rok.

Vyšetrovateľ obidve ženy, 24-ročnú Sindu a 34-ročnú Oľgu z Husinej, obvinil zo zločinu obmedzovania osobnej slobody v súbehu so zločinom zabitia v spolupáchateľstve. Dnes skončili vo vyšetrovacej väzbe.

Za zločiny, ktorých sa dopustili, im hrozí trest odňatia slobody na 9 až 12 rokov. Prípad je v štádiu vyšetrovania a nie je vylúčené, že im bude vznesené obvinenie aj z ďalších trestných činov.

Reportáž do večerných Televíznych novín pripravil redaktor Michal Mazúch


RIMAVSKÁ SOBOTA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rimavská Sobota

Dôležité udalosti