Pribúdajú ďalší nahnevaní cestujúci, ktorí sa viezli najdrahším bratislavským taxíkom

spevnik eu_tvnoviny.mp4
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Kilometer jazdy vás v ňom vyjde na takmer desať eur. Štát ale s podobnými prípadmi nemôže nič robiť, všetko je totiž v medziach zákona.

Jazda taxíkom v cene letenky do Barcelony. Pribúdajú ďalší nahnevaní cestujúci, ktorí sa viezli najdrahším bratislavským taxíkom.

Kilometer jazdy vás v ňom vyjde na takmer desať eur. Štát ale s podobnými prípadmi nemôže nič robiť, všetko je totiž v medziach zákona. My sme sa pozreli aj na to, ako sa taxíkom zveziete čo najlacnejšie.

Ako prvý prehovoril o praktikách drahého taxikára dôchodca Marián Šipkovský. Trinásťkilometrová jazda z nemocnice na Kramároch do Podunajských Biskupíc ho vyšla na 95 eur.

Drahú jazdu od toho istého taxikára opisuje najnovšie na Facebooku aj Veronika Schwarzová. Jej muž so synom zaplatili za päť kilometrovú cestu 45 eur.

Dôchodcu viezol taxikár Aladár Čóka, už vyše mesiaca sa nám s ním nedarí spojiť. Viacero jeho nespokojných zákazníkov sa už obrátilo na Slovenskú obchodnú inšpekciu. Čóka ale môže bez problémov voziť Bratislavčanov aj naďalej, licenciu má aj na ďalšie štyri roky. Zákon neporušuje.

Odborník z Inštitútu pre dopravu hovorí, že zákon síce porušený nebol, ale Čókove ceny sú podľa neho nekalou praktikou.

My sme sa dnes pozreli na to, ako jazdiť najlacnejšie. Porovnali sme si ceny za jazdu taxíkom na trase z Hlavnej stanice na bratislavské letisko.

Z miniprieskumu je jasné, že taxíky na stanovištiach sú jednoznačne najdrahšie.

Výhodnejšie je si taxík zavolať, no a najlepšiu cenu dostanete cez aplikácie. Práve tie sa tešia stále väčšej obľube.

Viac v reportáži Lukáša Zuzelku


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Taxík

Dôležité udalosti